Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 8 14 21

Velikonoční přípravy

Datum konání: 27. 3. 2018 - 29. 3. 2018

DSC07534.JPGJak jsme se v březnu připravovali na Velikonoce můžete vidět ve fotogalerii volnočasových aktivit. V odkazu pod článkem jsou fotografie z pečení piškotových beránků, barvení vajíček a rozdávání velikonoční nadílky.

Fotografie ZDE

 Velikonoce

Datum konání: 30. 3. 2018 - 2. 4. 2018

Velikonoce.JPGMezigenerační setkávání

Datum konání: 1. 3. 2018 - 31. 12. 2018

DSC07226.JPGZástupci ZŠ a MŠ Horní Stropnice a Domova pro seniory uzavřeli Dohodu o vzájemné mezigenerační spolupráci dětí a seniorů, na základě které bude docházet k pravidelnému setkávání uživatelů  a dětí při  různých kulturních a sportovních akcích a aktivizačních činnostech. Tato setkání budou probíhat jak v Mateřské škole, tak v Domově pro seniory a budou zaměřena např. na tvoření, muzikoterapii, zachovávání tradic, čtení pro děti apod. První setkání proběhlo již tento týden, kdy děti za doprovodu paní učitelky s našimi seniory vyráběly velikonoční dekorace, které byly využity k výzdobě domova. Na základě reakcí dětí a uživatelů věříme, že tato setkání mají smysl a budou přínosná pro obě skupiny. 

Fotografie ZDEVaření, pečení a šití

Datum konání: 1. 1. 2018 - 31. 12. 2018

DSC06192.JPGV rámci projektu Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata" bylo splněno společné přání našich uživatelů, a to pořízení pečící trouby a šicího stroje. Tyto dary jsme začali využívat v rámci nových aktivizačních činností. Jednou měsíčně společně vaříme a pečeme dle přání uživatelů. V letošním roce už jsme pekli bramboráky, vyráběli obložené chlebíčky a smažili šumavské topinky. Tato aktivita je velmi oblíbená a uživatelé ji mají rádi. Šicí stroj využívají uživatelky i aktivizační pracovnice k výrobě pomůcek a dekorací. V odkazu pod článkem se můžete podívat na fotografie z již proběhlých aktivit, další budou průběžně zveřejňovány v naší fotogalerii měsíčních aktivit. 

Fotografie ZDEVýroba terapeutické pomůcky

DSC06707.JPGAktivizační pracovnice vymyslela a zhotovila pomůcku na trénink motorických dovedností, spojených s oblékáním a svlékáním. Pomůcka je ve tvaru polštáře, na kterém jsou našity různé druhy zipů, knoflíků, háčků, patentek, druků a tkaniček. Uživatelům slouží k procvičování jemné motoriky a k zachování návyků. Pro velký zájem uživatelů budou vyrobeny ještě další polštáře. Výrobu a použití pomůcky můžete vidět ZDEMDŽ

DSC06832.JPGZazpívat, zahrát a především potěšit naše ženy květinou, přijeli členové bývalého spolku Maňásek z Horní Stropnice. Tímto jim ještě jednou děkujeme za milou pozornost.

 Fotografie ZDE

 

 Zrušení zákazu návštěv

Datum konání: 3. 3. 2018

Od soboty 3. 3. 2018 jsou v našem domově opět povoleny návštěvy. Prosíme, zvažte svůj zdravotní stav, abyste při návštěvě neohrozili své blízké!Písničky Václava Neckáře

Datum konání: 25. 1. 2018

DSC06393.JPGPísničky (nejen) Václava Neckáře přijel k nám do Domova zazpívat pan Šimon Pečenka.

 Fotografie ZDEVolba prezidenta

Datum konání: 12. 1. 2018 - 27. 1. 2018

Možnosti volit prezidenta České republiky využívají i naši klienti. S přenosnou urnou za nimi jezdí členové volební komise z Horní Stropnice.Vánoční koncert

Datum konání: 19. 12. 2017

DSC06206.JPGNaší poslední předvánoční akcí byl koncert Vincenckého sdružení z Horní Stropnice za hudebního doprovodu MUDr. Jany Vondráčkové. Na všechny dýchla vánoční atmosféra, která byla umocněna vánočním punčem a štrúdlem. Na závěr jsme se rozloučili s přáním pevného zdraví a štěstí do nového roku.

Fotografie ZDENovější 1 3 8 14 21