Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 8 15 22

Letní aktivity

Datum konání: 1. 7. 2018 - 31. 8. 2018

DSC09571.JPGAni v letních měsících nezahálíme a pro naše uživatele, kromě pravidelných aktivit, připravujeme i letní tématické aktivity. Úroda už krásně dozrála, tak uživatelé upekli pro všechny borůvkovo-rybízový koláč. Novohradské hory přímo lákají ke sběru hub a i my jsme zkusili štěstí. Sice jsme moc úspěšní nebyli, ale procházka lesem byla úžasná. P. ředitelka na pravidelném setkání s uživateli poutavě vyprávěla o Bulharsku a Duo REVA mohlo, díky krásnému počasí, své letní vystoupení uskutečnit na zahradě domova. 

Fotografie ZDEMinizahrádka - první úroda

Datum konání: 11. 7. 2018

DSC09325.JPGNastal čas sklizně a i na naší minizahrádce dozrála zelenina, kterou naši uživatelé upotřebili při přípravě letních obložených bagetek. Společně si vyrobili pažitkovou pomazánku, na oblohu použili hlávkový salát a okurky. 

Fotografie ZDEOlympijské hry seniorské 2018

Datum konání: 13. 6. 2018

DSC09172.JPGTým složený z uživatelů našeho domova zvítězil na VI. Olympijských hrách seniorských, které v letošním roce pořádal Domov pro seniory Kaplice. 

Fotografie ZDEVýlet

Datum konání: 12. 6. 2018

DSC08986.JPGV letošním roce jsme pro uživatele zorganizovali výlet do Venkovského muzea v Kojákovicích, kde jsme byli velmi mile překvapeni a potěšení krásnou a zachovalou expozicí, která představuje vesnický život našich předků a tradiční řemesla. Poutavé bylo i vyprávění pana Vochozky o emigraci místních obyvatel do Ameriky v 19. století. 

Naše další cesta vedla do Jílovického pivovaru, kde jsme ochutnali místní výtečné pivo a vyslechli si zajímavé povídání pana majitele o výrobě a historii tohoto poměrně mladého pivovaru. 

Fotografie ZDEDětský den

Datum konání: 6. 6. 2018

DSCN1716.JPGDne 6. 6. 2018 se v domově pro seniory uskutečnil dětský den. Přijely k nám děti rodinných příslušníků našich seniorů, zaměstnanců a v rámci projektu "Mezigenerační setkávání" děti z MŠ Horní Stropnice. Pro některé děti z MŠ to bylo poslední setkání s našimi seniory, protože po prázdninách  nastupují do první třídy. Pro děti jsme připravili různé soutěže, kterými je prováděly pohádkové bytosti. Naši senioři se aktivně podíleli na přípravě celého dne a společně se zaměstnanci na jednotlivých stanovištích hodnotili výkony dětí. Pro všechny bylo zajištěno občerstvení ve formě zmrzliny, pikadorů, klobás a Dobré vody. Děti byly za své výkony odměněny medailí a dárkem.

Poděkování patří zaměstnancům i sponzorům této akce: HARTMANN - RICO a.s., Zelená hvězda, PODĚBRADKA a.s., APSS ČR, Obec Horní Stropnice.

Fotografie ZDEMše Svatá

Datum konání: 24. 5. 2018

DSC08425.JPGS potěšením jsme přijali nabídku, že pro naše uživatele bude sloužena Mše Svatá přímo v Kostele Panny Marie Těšitelky v Dobré Vodě. Děkujeme moc knězi a sestrám z Rodiny Panny Marie. Nejen pro uživatele, kteří pravidelně navštěvují bohoslužby konané v našem domově, byla návštěva kostela velkým duchovním zážitkem.

Fotografie ZDENaše zahrádka

Datum konání: 25. 5. 2018

DSC08384.JPGPřáním uživatelů bylo mít vlastní zahrádku, kde by mohli pěstovat bylinky, zeleninu a květiny. Podle nápadu aktivizačních pracovnic se pánové chopili nářadí a s pomocí našeho údržbáře vyrobili ze starých palet stojany na truhlíky. Následně  uživatelé společně do truhlíků zasázeli a zaseli různé druhy bylinek (máta, pažitka oregáno...), zeleninu (ředkvičky, salát, mrkev...), a do zbývajících truhlíků zasadili afrikány. Do různých částí zahrady pak vysázeli dýně, okurky a cukety. Výsledek našeho měsíčního snažení můžete vidět ZDEDen matek

Datum konání: 15. 5. 2018 - 17. 5. 2018

DSC08291.JPGLetošní den matek jsme si připomněli hned dvakrát. V úterý k nám přijely děti z Mateřské školy v Horní Stropnici se svým vystoupením a malými dárky pro naše uživatelky. A ve čtvrtek mezi nás zavítaly Iva a Hanka - DUO REVA - zazpívat a zahrát tolik oblíbené lidové písničky. Děkujeme moc! 

Fotografie ZDEStavění máje

Datum konání: 30. 4. 2018

DSC08033.JPGRok se s rokem sešel a opět nastal čas stavění máje. Letošní počasí bylo přímo ukázkové, a tak jsme mohli posedět v hojném počtu na zahradě, kde uživatelé za podpory zaměstnanců připravili, ozdobili a nakonec i vztyčili májku. Zahrát nám přijela kapela Kramolínka, teklo pivo ze Žumberka a opékali se buřty od Antoniho. Všichni se výtečně bavili až do pozdních odpoledních hodin. 

Fotografie ZDEMezigenerační setkání č. 2

Datum konání: 25. 4. 2018

DSC07807.JPGDruhé setkání našich seniorů s dětmi z MŠ Horní Stropnice se neslo v duchu hudebním. Naši uživatelé vyrobili pro děti jednoduché hudební nástroje, na které si společně si zahráli a zazpívali lidové písničky. Soutěžili v hudebním kvízu a poznávali hudební nástroje. Setkání bylo nejen o hudbě, ale i o společném povídání a vyprávění.

Fotografie ze setkávání ZDENovější 1 3 8 15 22