Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 7 13 19

Týden sociálních služeb ČR

Datum konání: 2. 10. 2017 - 6. 10. 2017

          

ggg.png

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a  Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásily Týden sociálních služeb.

Tímto Vás zveme  k návštěvě a prohlídce našeho domova, a to ve dnech  2. - 6. 10. 2017 vždy od 13.00 do 15.00 hodin.

 

 

 5. OLYMPIJSKÉ HRY SENIORSKÉ

Datum konání: 31. 8. 2017

 

DSC03672.JPGV roce 2016 jsme od DD Dobrá Voda u Českých Budějovic převzali  putovní olympijskou vlajku a náš domov se tímto stal pořadatelem V. Olympijských her seniorských pro rok 2017. Celý rok se nesl v duchu příprav na tuto, pro náš malý domov velkou, organizačně i prostorově náročnou akci. Dnes už můžeme říct, že jsme to úspěšně zvládli díky nasazení zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků, za podpory sponzorů a ostatních zúčastněných. Přálo nám i krásné počasí. Na olympiádě soutěžili senioři z DD Dobrá Voda, DpS Hvízdal, DpS Chvalkov, DpS Kaplice, DpS Máj, CSS Staroměstská a samozřejmě domácí družstvo. Průběh celého olympijského odpoledne je zdokumentován na fotografiích (odkaz pod článkem) . Těší nás pozitivní ohlasy od všech, kteří s námi strávili toto nezapomenutelné odpoledne.    

 Fotografie z 5. Olympijských her ZDE

 

 Rybízové pokušení

Datum konání: 14. 7. 2017

DSC02934.JPGZ naší první letošní úrody jsme si společně ke kávě a čaji upekli vynikající rybízový koláč.

Fotografie ZDE

 

 

 Léto začíná

DSC02644.JPGS příchodem léta jsme i my přesunuli některé naše aktivity do venkovního prostředí. Např. posezení na zahradě, sázení květin, letní koncert, natírání laviček a naše nová aktivita ruské zahradní kuželky. V ostatních aktivitách jako jsou tvořivé dílny, cvičení s míčem, trénování paměti, oslavy a podobně pokračujeme ve společenských místnostech nebo individuálně s uživateli. Veškeré dění v našem domově můžete sledovat ve fotogalerii.

 

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ LÉTO!

Fotografie ZDEVýlet na Buškův hamr

Datum konání: 28. 6. 2017

DSC02712.JPGPo pěti letech jsme opět navštívili technickou památku Buškův hamr. Naši uživatelé tak měli možnost poznat nebo si připomenout řemeslo, které je v dnešní době již téměř zapomenuto, i to jak se na hamru žilo. Nahlédli jsme do historie prostřednictvím krátkého filmu, poutavého vyprávění paní průvodkyně i názornou ukázkou veškerého zařízení v provozu a prohlídkou obytného stavení. Děkujeme za krásné dopoledne. 

 Fotografie ZDEMalé divadelní představení

Datum konání: 14. 6. 2017

Na výlet na Dobrou Vodu se vypravily děti z Církevní mateřské školky z ČeskýDSC02454.JPGch Budějovic. Stejně jako loňský rok se zastavily u nás v domově. Tentokrát si pro naše seniory si připravily malé divadelní představení o modrém balónku. Děkujeme moc za zpestření krásného letního odpoledne.

 

Fotografie ZDEMše svatá

Datum konání: 8. 6. 2017

Dne 8. 6. 2017 byla pro naše klienty, jejich rodinné příslušníky, známé a přátDSC_0050.JPGele sloužena mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Dobré Vodě. Děkujeme sestřičkám a kněžím z Rodiny Panny Marie i za poutavé vyprávění a prohlídku kostela. Pro nás všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

Fotografie ZDENové volnočasové aktivity

Jak jste již mohli vidět ve fotogalerii volnočasových aktivit, došlo k výrazným změnám v této oblasti. Naše řady rozšířila nová pracovnice paní Zdeňka Mašková, která spolupracuje se sociální a aktivizační pracovnicí. Další novinkou je vytvoření a ustálení pravidelných skupinových aktivit:

  • čtenářský kroužek - vždy v pondělí        DSC00399.JPGDSC00899.JPG                     
  • kondiční cvičení - vždy v úterý
  • tvořivá dílna - vždy ve středu
  • kinokavárna - vždy ve čtvrtek
  • trénování paměti - vždy v pátek

Pro všechny tyto skupiny zajišťujeme vhodné pomůcky. Každý z našich klientů má možnost si dle svého zájmu vybrat kteroukoliv činnost, a jak je vidět z fotografií a ze zpětné vazby našich klientů, rodinných příslušníků a návštěv, tyto aktivity mají velký úspěch.
DSC01144.JPGDSC01798.JPG DSC01296.JPG DSC01459.JPGDen matek

Datum konání: 10. 5. 2017

DSC01915.JPGOpět jsme v našem domově přivítali děti ze Základní školy Nové Hrady. Tentokrát ze druhé třídy pod vedením paní učitelky Tomáškové. Připravily si pro nás ke Dni matek pásmo písniček, říkanek a pohádku Zvířátka a loupežníci. Po ukončení vystoupení předaly děti přáníčka našim klientkám a na oplátku od nich dostaly malý dárek. Vystoupení se všem moc líbilo a my už se teď těšíme na další spolupráci.

Fotografie ZDEStavění Máje

Datum konání: 3. 5. 2017

Sice s malým zpožděním, ale o to krásnější jsme si letos ozdobili a postavDSC01608.JPGili májku. Marně jsme čekali na lepší počasí, a tak jsme museli zvolit "mokrou variantu," a to dopoledne postavit májku na zahradě a odpoledne posedět v jídelně. K poslechu i tanci nám hráli skvělí muzikanti pod vedením p. Taschnera, pivo nám čepovala Erika z pivovaru Žumberk, na grilu se opékaly párky od firmy ANTONI CZ. A nám nezbylo nic jiného, než se veselit, zpívat, jíst a pít. Krásné odpoledne. Děkujeme všem.                         

Fotografie ZDENovější 1 3 7 13 19