Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktivity > Aktivizace

Aktivizace

Aktivizační programy

Systém aktivizačních programů a cíleně rozvíjených terapeutických přístupů a technik je veden snahou poskytovat své služby nejen lidem relativně soběstačným, ale především lidem s výrazným nedostatkem sociálních kontaktů, lidem s fyzickým a psychickým omezením či chronickou nemocí, s vyšší mírou neschopnosti samostatně aktivně využívat volný čas, kteří potřebují pomoc při kontaktu s ostatními, psychosociální podporu apod.

Pro odpočinek, zábavu, pracovní terapii a zvolené programy lze využít prostorů k tomu určených (společných prostor a společenských místností).

Informace o programech a všech připravovaných akcích jsou zveřejňovány na aktualizovaných nástěnkách přístupných všem klientům.

Systém nabízených možností v současnosti zahrnuje pravidelnou šíři společenských, společných i individuálních programů (hudební programy, vystoupení souborů, divadlo, zpěv, společné cvičení, společné sledování zvolených televizních a video programů, trénování paměti, kvízy, křížovky, společenské hry, individuální poslech audioprogramů - knihy i časopisy dle vlastní volby pro lidi s vadami zraku či jinými omezeními, výlety a společenské akce).