Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Aktuální informace ohledně návštěv v DpS Horní Stropnice

Aktuální informace ohledně návštěv v DpS Horní StropniceNa základě usnesení vlády č.  196 ze dne 26. února 2021  byl prodloužen nouzový stav do dne 28. března 2021 do 23:59 hod. Z důvodu zhoršování se epidemiologické situace ředitelka domova rozhodla  o zákazu návštěv v našem domově pro seniory platném od 28. 12. 2020. Výjimku z tohoto zákazu může povolit pouze ředitelka zařízení za těchto podmínek: 

  • absolvování nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy PCR vyšetření nebo POC (antigenní) testu  na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.
  • osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad;
  • osoba splňující tento požadavek může vykonat návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá osobní ochranné pomůcky dýchacích cest, a to nový, nepoužitý, sterilně zabalený respirátor třídy FFP2 nebo KN95 bez  výdechového ventilu, a při dodržení dalších režimových opatření poskytovatele.

I při splnění těchto podmínek budou návštěvy realizovány na základě rezervace dle pevně stanoveného časového harmonogramu, doba návštěvy je 30 minut  a návštěvník vyplní „Čestné prohlášení“ se všemi náležitostmi (bezinfekčnost, měření teploty, desinfekce rukou, minimalizace kontaktů, rozestupy).


Děkujeme za pochopení, těmito opatřeními chráníme naše uživatele a zaměstnance.