Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Pravidla pro vycházení klientů v době nouzového stavu

Pravidla pro vycházení klientů v době nouzového stavuNa základě Usnesení vlády ČR ze dne 14.12.2020 č. 1325 o změně krizového opatřeni, jsou po dobu trvání nouzového stavu a za předem stanovených pravidel umožněny vycházky klientů domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem.  Usnesení vlády ZDE

Od 16.12.2020 tedy mohou klienti našeho Domova opustit zařízení. V případě, že vycházka klienta z prostor Domova bude kratší než 6 hodin, klient bude pouze sledován, zda nemá příznaky Covid, jiné opatření nebudeme přijímat.

V případě odchodu z Domova delšího než 6 hodin, bude po návratu klient umístěn do oddělených prostor, 3. den mu bude proveden antigenní test a za další 3 dny druhý antigenní test. V případě negativity obou testů pak může klient zpět do obvykle užívaných prostor Domova.

Prosím zvažte sami riziko odchodu vašich blízkých z prostor našeho Domova! Klienti jsou povinni při odchodu z prostor Domova používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Jestliže se klient rozhodně pro pobyt mimo zařízení, respektujte, prosím nastavená pravidla:

1) oznámení o pobytu mimo zařízení (datum, čas odjezdu a příjezdu) nejpozději do 21. prosince 2020 do 15.00 hodin.

2) při vstupu do zařízení použití respirátoru FFP2 nebo KN95, desinfekce rukou.

3) po návratu z pobytu je klient umístěn do karantény. V případě jednolůžkového pokoje na svém pokoji, v případě vícelůžkového pokoje na jiném volném pokoji a musí dodržovat karanténu. Třetí den karantény je proveden první antigenní test (testování je z usnesení vlády povinné) a další test je zopakován po 3 dnech. Karanténa je ukončena pouze v případě negativních výsledků obou testů, tedy trvá minimálně 6 dnů a poté může klient zpět do obvykle užívaných prostor Domova. Jestliže klient nebo rodina odmítne testování, pobyt mimo zařízení není umožněn.

4) V době karantény nejsou povoleny další vycházky ani návštěvy.

5) v případě pozitivního testu je tato skutečnost oznámena praktickému lékaři k vyžádání PCR testu a klient i nadále zůstává v karanténě až do výsledku testu, v případě pozitivního testu se postupuje dle pokynů ošetřujícího lékaře.

6) klienti jsou povinni při odchodu z prostor a pobytu mimo Domov používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Doporučujeme rodinám, aby využili bezplatného testování a tím minimalizovali riziko nákazy u svého rodinného příslušníka.