Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Změna podmínek.

Změna podmínek.Na základě Usnesení vlády ČR ze dne 21.12.2020 č. 1370 o změně krizového opatřeni, dochází ke změnám v podmínkách při vycházkách klientů mimo zařízení. Usnesení vlády ZDE

 Od 22.12.2020 tedy mohou klienti našeho Domova opustit zařízení za těchto podmínek:

1) vycházka bude umožněna za podmínky, že klient bude bezprostředně po návratu umístěn do oddělených prostor (karanténa). Do 72 hodin od ukončení vycházky bude proveden první antigenní POC test, který bude zopakován za další 3 až 4 dny, toto opatření bude ukončeno v případě negativních výsledků obou testů.

2) v době karantény nejsou povoleny další vycházky ani návštěvy.

3) v případě pozitivního testu je tato skutečnost oznámena praktickému lékaři k vyžádání PCR testu a klient i nadále zůstává v karanténě až do výsledku testu, v případě pozitivního testu se postupuje dle pokynů ošetřujícího lékaře.

4) klienti jsou povinni při odchodu z prostor a pobytu mimo Domov používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Doporučujeme rodinám, aby využili bezplatného testování a tím minimalizovali riziko nákazy u svého rodinného příslušníka.