Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Historie

Historie domova

Pohled na domovBudova domova pro seniory vznikla rekonstrukcí bývalé školy z počátku 20. století. Je tvořena původní budovou, novou přístavbou ze 70. let a hospodářskými objekty.
Součástí je dvůr, zahrady a příjezdová komunikace s venkovním posezením. Celý objekt slouží jako domov pro seniory od 1. 10. 1965. Provoz domova se zahajoval s 25 obyvateli.

Budova byla rekonstruována začátkem roku 1966, nebyly zde vhodné koupelny, nebyla zde prádelna. Objekt byl postupně rozšiřován a modernizován.
U hlavní budovy byl přístavek, kde byly vybudovány pokoje a během roku se kapacita zvýšila na 39 míst. Problém byl v tom, že obyvatelé museli docházet do hlavní budovy přes dvůr.

V roce 1968 byla vystavěna samostatná prádelna v objektu nedaleko hlavní budovy a součástí stavby bylo vybudování 2 pokojů. Kapacita se tak zvýšila na 43 míst.

V roce 1978 byla provedena největší stavební úprava, a to přístavba administrativně obytné části. Stavbou se získala další lůžka. Kapacita zařízení se zvýšila na 67 míst.

Domov r. 2023V roce 1990 se počet lůžek snížil na 53 míst z důvodu trvalého neobsazení míst pro odlehlost zařízení.

Od roku 1991 je Domov pro seniory příspěvkovou organizací, zřizovatelem domova je Jihočeský kraj.

V letech 1993-2004 proběhla stavba nové garáže, dílny, přístavba nového podlaží, modernizace kuchyně a celková rekonstrukce domova, při níž byly provedeny nejen stavební úpravy, ale také pořízeno nové technologické vybavení, bylo zřízeno též ošetřovatelské oddělení.

V letech 2021 - 2022 došlo k nové přístavbě Domova a k rekonstrukci stávajících prostor domova.

V současné době je kapacita Domova pro seniory 47 míst.