Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 10 20 29

Zeleninová sklizeň

DSC05822.JPGPřišel čas sklizně, co jsme si na jaře zaseli, zasadili a přes léto opečovávali a zalévali, to jsme v září sklidili a zužitkovali. Uživatelé s podporou aktivizačních pracovnic z rajčat uvařili kečup, k cuketovému bramboráku udělali rajčatový salát, okurky a papriky zavařili a ze zbytku zeleniny udělali čalamádu. Zavařeniny ze zeleniny využijí k dalšímu vaření v  kuchařském kroužku.

Fotografie ZDE



Loučení s létem

Datum konání: 9. 9. 2020

DSC05738.JPGMěsto Nové Hrady se umístilo na 1. místě ve své kategorii v soutěži Obec přátelská seniorům 2020 s projektem Senioři vítáni, a protože v našem domově žijí senioři z tohoto města a okolí, obdrželi jsme v rámci tohoto projektu dárek pro naše uživatele. Přijela nám na letošní loučení s létem zahrát a zazpívat dechová kapela Podhoranka. Počasí bylo ukázkové, občerstvení zajištěné a nálada výborná. Poděkování patří městu Nové Hrady, Markovi Beranovi a Minipivovaru Žumberk.

Fotografie ZDE



Nová opatření a změna návštěvních hodin

Opatření platná od 14. 9. 2020

Pro Jihočeský kraj platí nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zařízení sociálních služeb!!!

PRO NÁŠ DOMOV  PLATÍ:

NÁVŠTĚVNÍ HODINY:

  • PONDĚLÍ - NEDĚLE 13.00 -  17.00 HODIN                     
  • vstup do budovy pouze hlavním vchodem
  • u jednoho uživatele – návštěva max. dvě osoby najednou 
  • z důvodu nepříznivé epidemiologické situace není povolena návštěva osob do 15 let 
  • zákaz domácích mazlíčků
  • zvažte četnost Vašich návštěv u uživatele, abychom nemuseli přistoupit k úplnému uzavření domova
  • povinné zakrytí úst a nosu vlastní rouškou
  • dezinfekce rukou při příchodu a odchodu ze zařízení, zapsání návštěvy do knihy návštěv (datum, jméno a příjmení, navštívená osoba, příchod-odchod, podpis), zachování dalších stanovených opatření.
  • nadále platí zákaz vstupu osobám, které se cítí být nemocné, zdržovaly se v ohnisku nákazy, nebo se setkaly s lidmi, kteří se v těchto oblastech pohybovali, popřípadě s lidmi již nakaženými koronavirem.

Získané osobní údaje budeme uchovávat v souladu s předpisem Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů „GDPR“) a se zákonem č. 110/2019 Sb., zákon o zpracování osobních údajů ve znění pozdějších předpisů



Mše svatá

Datum konání: 18. 8. 2020

IMG_7473.JPEGI letos byla pro naše uživatele, jejich rodinné příslušníky, zaměstnance a přátele sloužena mše svatá v kostele Panny Marie Těšitelky v Dobré Vodě. Při této příležitosti jsme vzpomněli i na ty, kteří již nejsou mezi námi. Zavzpomínat přišli i jejich rodiny.  Děkujeme sestřičkám a knězi z řádu Rodiny Panny Marie. 



Letní koncert

Datum konání: 13. 8. 2020

DSC05637.JPGPro naše uživatele jsme uspořádali letní koncert, kde vystoupilo kytarové DUO AMDG ve složení Lenka Krištofová a kněz Tomas van Zavrel. Vystoupení se neslo v letní náladě a pohodě. Uživatelé si  zazpívali, strávili společně krásné a uvolněné odpoledne.



Volnočasové aktivity v červenci

Datum konání: 1. 7. 2020 - 31. 7. 2020

DSC05407.JPGPo propršeném červnu jsme mohli trávit více času na zahradě. Postupně nám dozrává ovoce, zelenina a bylinky.  Sklizené ovoce a zeleninu zpracováváme při volnočasových aktivitách - vaření, pečení. Bylinky se používají v naší kuchyni. V červenci byla obnovena dobrovolnická činnost, do domova opět pravidelně dochází dobrovolnice Magda. Proběhla i skupinová smyslová aktivizace na téma poznávání rostlin (fotografie ZDE).



Hudební vystoupení

DSC05450.JPGPro naše uživatele jsme zprostředkovali dvě hudební vystoupení. S harmonikou k nám přišla zahrát a zazpívat paní Jana Šulistová s milým doprovodem sestry Lioby z místní farnosti. Počasí nám nedovolilo akci uskutečnit v zahradě, proto jsme se sešli v jídelně uživatelů a imobilní uživatele navštívily na pokoji.

 

3D463C5B-37A2-476C-8D2F-9430911F60A3.JPGDruhý koncert "Hezky do podlahy" - slavné hity české dechovky nám zazpíval pan Šimon Pečenka. Tentokrát se vystoupení uskutečnilo na zahradě, i když při závěrečné písni nás vyhnala bouřka, která se přehnala nad Novohradskými horami.



Volnočasové aktivity v květnu a červnu

DSC05297.JPGS ohledem na ochranu zdraví našich uživatelů jsme v měsíci květnu stále provozovali aktivity individuálně, nebo v malých skupinkách. Věnovali jsme se především venkovním činnostem - sázení květin a zeleniny, péči o zahradu. I ostatní aktivity jsme se snažili při příznivém počasí realizovat ve venkovních prostorách (fotografie ZDE).

S postupným rozvolňováním opatření v sociálních službách jsme se mohli naplno věnovat všem aktivitám, na které byli uživatelé zvyklí. Byly to především společné volnočasové aktivity - čtení, cvičení, trénování paměti, kinokavárna, tvořivé dílny, vaření, pečení apod. (fotografie ZDE). 



Májka

Datum konání: 30. 4. 2020

DSC05189.JPGPoslední duben je tradičně spojován se stavěním máje. I my každý rok tuto tradici dodržujeme a nejinak tomu bylo i letos. Nechtěli jsme naše uživatele ochudit o zdobení a stavění máje a především pečení buřtů. Sešli jsme se v malém počtu, zaměstnanci pro všechny uživatele upekli buřty a společně jsme si zazpívali.  



Pampelišky

DSC05113.JPGV rámci smyslové aktivizace uživatelé společně s aktivizační pracovnicí (skupinky i jednotlivci) využili "pampeliškové období" k tomu, aby si připomněli jejích všestranné využití. Uživatelé vzpomínali, jak v mládí z pampelišek pletli věnečky, dělali prstýnky a vařili pampeliškový med. A protože na naší zahradě vykvetlo pampelišek přehršel, vyzkoušeli jsme všechny nápady uživatelů. Na závěr jsme ze 401 ks pampelišek podle jejich zkušeností, znalostí a receptu pampeliškový med uvařili. 

Fotografie ZDE



Novější 1 3 10 20 29