Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 11 20 30

Dění v domově v květnu a v červnu

Datum konání: 1. 5. 2021 - 30. 6. 2021

DSC06886.JPGPo přestěhování našeho domova do náhradních prostor v Dolním areálu Nemocnice České Budějovice, a.s. jsme zařízení dovybavili a zútulnili. Pozvolna jsme se opět vrátili k běžnému provozu domova. Uživatelé se postupně seznámili s novým prostředím a jeho okolím. Za příznivého počasí využívají park k posezení a dalším aktivitám např. trénování paměti, čtení, procházky. Zprostředkovali jsme hudební vystoupení dua REVA a Šimona Pečenky. Uživatelé se vrátili také ke svým oblíbeným skupinovým aktivitám jako je vaření, čtení na pokračování, kinokavárna apod. I po přestěhování je zajištěna duchovní služba prostřednictvím sestřiček a kněží z farnosti Dobrá Voda u Horní Stropnice. Fotografie pravidelně zveřejňujeme ve složce FOTOGALERIE.Oznámení

Vážení,

oznamujeme, že od 28. 4. 2021 Domov pro seniory Horní Stropnice poskytuje službu na následující adrese:

Domov pro seniory Horní Stropnice

Dolní areál Nemocnice České Budějovice, a.s., Pavilon F/3NP, Generála Svobody 10/1986

370 01 České Budějovice

Telefonní kontakty se nemění.Návštěvy a vycházky uživatelů

Datum konání: 8. 7. 2021

Od 9. 7. 2021 jsou tyto návštěvní hodiny:

Pondělí - neděle: 9.00 - 11.00 hodin a 13. 00 - 17.00 hodin

Podmínky návštěvy:

  1. Osoba byla očkována proti onemocnění COVID-19 a doloží, že: 

           A) od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně14 dní

           B) od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní.

       II. Osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního POC antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost viru, neuplynulo více než 180 dní.

      III. Osoby, které nesplňují výše uvedené podmínky musí mít:

a) negativní antigenní POC test,  který nesmí být starší 72 hodin (uznáváme test z testovacích míst, zaměstnání, popř. samotest, který si přinesete a provedete přímo v DpS před zdravotní sestrou)

b) RT-PCR test, který nesmí být starší než 7 dnů.

Podrobnosti zde

  • Maximálně 2 osoby za 1 uživatelem.
  • Všechny návštěvy musí mít po celou dobu nasazený respirátor FFP2 nebo KN 95, při příchodu bude změřena tělesná teplota, provedena desinfekce rukou a podepsáno čestné prohlášení.

Vycházky uživatelů jsou povoleny za dodržování platných opatření nařízených vládou.Projekt "Příběhy pečujících"

stažený soubor.jpgV rámci Ježíškových vnoučat byl spuštěn krátkodobý projekt "Příběhy pečujících". Jeho cílem je ukázat na práci lidí, kteří v domovech pro seniory pečují o své klienty. V tomto odkazu PŘÍBĚHY PEČUJÍCÍCH můžete uvést  pracovníka domova, který své zaměstnání bere jako poslání a podělit se o jeho příběh.Sčítání obyvatel 2021

scitani.jpgSčítání uživatelů Domova pro seniory prostřednictvím listinných formulářů bude zajištěno sčítacím komisařem přímo v zařízení v termínu 17. 4. - 11. 5. 2021. V případě, že se rozhodnete pro online sčítání svého rodinného příslušníka, kontaktujte sčítací komisařku zařízení  Bc. Marii Strachotovou (sociální pracovnice) tel. č. 602 527 746, e-mail socialni.prac@domovstropnice.cz, aby nedošlo k duplicitě.Aktuální informace o plánované přístavbě Domova pro seniory

Vzhledem k pandemické situaci se stěhování Domova do Českých Budějovic odkládá na druhou polovinu dubna 2021.

Vážení,

v přiloženém dokumentu naleznete aktuální informace o plánované rekonstrukci Domova pro seniory Horní Stropnice.

 

Aktuální informace ZDEVánoční

Vánoční přípravy se nezastavily ani v tomto čase. Uživatelé společně s aktivizačními pracovnicemi pekPF 2021.jpgli další vánoční cukroví a ozdobili všechny vánoční stromky. Ač nemohlo být pořádáno tradiční velké vánoční posezení s vánočním programem, i tak jsme uživatele neochudili o vánoční nadílku, kterou jsme rozdělili a předali v malých skupinkách. O dárečky se opět postarala „Ježíškova vnoučata“. Tímto děkujeme paní Barboře, Kristině, Evě, panu Jaroslavovi i anonymním dárcům. Děkujeme i dětem ze ZUŠ a Triu Bohéma, které se sám postaraly o vánoční koncerty prostřednictvím DVD a online přenosu. Děkujeme za všechna vánoční přání od ADRY, všem, kdo se zapojil do projektu „Úsměv do schránky“, dětem z MŠ a ZŠ Benešov nad Černou a Horní Stropnice.  Fotografie může shlédnout na našich webových stránkách v záložce fotogalerie.

Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok.Pravidla pro vycházení klientů v době nouzového stavu

Na základě Usnesení vlády ČR ze dne 14.12.2020 č. 1325 o změně krizového opatřeni, jsou po dobu trvání nouzového stavu a za předem stanovených pravidel umožněny vycházky klientů domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem.  Usnesení vlády ZDE

Od 16.12.2020 tedy mohou klienti našeho Domova opustit zařízení. V případě, že vycházka klienta z prostor Domova bude kratší než 6 hodin, klient bude pouze sledován, zda nemá příznaky Covid, jiné opatření nebudeme přijímat.

V případě odchodu z Domova delšího než 6 hodin, bude po návratu klient umístěn do oddělených prostor, 3. den mu bude proveden antigenní test a za další 3 dny druhý antigenní test. V případě negativity obou testů pak může klient zpět do obvykle užívaných prostor Domova.

Prosím zvažte sami riziko odchodu vašich blízkých z prostor našeho Domova! Klienti jsou povinni při odchodu z prostor Domova používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Jestliže se klient rozhodně pro pobyt mimo zařízení, respektujte, prosím nastavená pravidla:

1) oznámení o pobytu mimo zařízení (datum, čas odjezdu a příjezdu) nejpozději do 21. prosince 2020 do 15.00 hodin.

2) při vstupu do zařízení použití respirátoru FFP2 nebo KN95, desinfekce rukou.

3) po návratu z pobytu je klient umístěn do karantény. V případě jednolůžkového pokoje na svém pokoji, v případě vícelůžkového pokoje na jiném volném pokoji a musí dodržovat karanténu. Třetí den karantény je proveden první antigenní test (testování je z usnesení vlády povinné) a další test je zopakován po 3 dnech. Karanténa je ukončena pouze v případě negativních výsledků obou testů, tedy trvá minimálně 6 dnů a poté může klient zpět do obvykle užívaných prostor Domova. Jestliže klient nebo rodina odmítne testování, pobyt mimo zařízení není umožněn.

4) V době karantény nejsou povoleny další vycházky ani návštěvy.

5) v případě pozitivního testu je tato skutečnost oznámena praktickému lékaři k vyžádání PCR testu a klient i nadále zůstává v karanténě až do výsledku testu, v případě pozitivního testu se postupuje dle pokynů ošetřujícího lékaře.

6) klienti jsou povinni při odchodu z prostor a pobytu mimo Domov používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Doporučujeme rodinám, aby využili bezplatného testování a tím minimalizovali riziko nákazy u svého rodinného příslušníka.Aktivity podzimní a zimní

DSC06156.JPGJiž po druhé v tomto roce naši uživatelé žijí v "době koronavirové" bez možnosti návštěv svých blízkých. Aby přišli na jiné myšlenky a neztratili kontakt, zprostředkováváme videohovory, telefonické hovory, vyřizujeme vzkazy a předáváme balíčky od blízkých. K vyplnění volného času i nadále pokračujeme v aktivizačních činnostech na pokojích uživatelů a v malých skupinkách. Uživatelé se spolu s aktivizačními pracovnicemi věnovali trénování paměti, jemné motoriky, tvořivým dílnám (podzimní výzdoba, výroba krmítek pro ptáky). V listopadu jsme se volně přesunuli k přípravě na adventní a vánoční čas. Počátkem prosince provonělo náš domov první vánoční cukroví. Naše uživatele jsme neochudili ani o Mikulášskou nadílku, byť s rouškami a za dodržování nařízených hygienických opatření. Alespoň takto se snažíme udržovat uživatele v dobré psychické pohodě. Vše dokumentujeme a fotografie zveřejňujeme na našich webových stránkách v záložce fotogalerie.Informace - návštěvy v DpS

Návštěvy v našem domově budou umožněny nejdříve od pondělí 7. 12. 2020. Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.

Návštěvy v DpS Horní Stropnice - informace ZDE

DESATERO PRO NÁVŠTĚVY - informace ZDE 

 Upozorňujeme, že z personálních důvodů nejsme schopni zajistit testování návštěv.

 Žádáme proto rodiny, které chtějí navštívit své blízké, aby si zajistily testy jiným způsobem, a to u svého praktického lékaře, u dalších poskytovatelů zdravotních služeb včetně laboratoří nebo na odběrovém místě pro samoplátce.

Seznam odběrových míst ZDENovější 1 3 11 20 30