Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 10 18 27

Aktuální informace

Vážení,

vzhledem k událostem, které nyní prožíváme v souvislosti s nákazou koronavirem COVID-19, se realizace přestavby a přístavby našeho Domova odsouvá. O dalších změnách Vás budeme včas informovat.

Na základě opaření Vlády ČR č. 239 je náš Domov stále uzavřený a  uživatelé mají zákaz vycházení. Chceme ujistit všechny rodiny a blízké našich obyvatel, že jsou uživatelé v pořádku. Snažíme se o udržení jejich dobré psychické pohody a zdravotního stavu. Naší snahou je plně ochránit uživatele a zaměstnance, proto všichni v Domově používáme ochranné prostředky a je zvýšen dezinfekční režim. Věříme, že tuto těžkou dobu všichni společně zvládneme.

I nadále jsou Vám k dispozici kontakty

ředitelka zařízení: p. Eva Chaloupecká,  tel. 728 846 131,  e-mail reditel@domovstropnice.cz

vedoucí zdravotního úseku: p. Jitka Adamová, tel. 723 833 731, e-mail zdravotniusek@domovstropnice.cz

sociální pracovnice: Bc. Marie Strachotová, tel. 602 527 746, e-mail socialni.prac@domovstropnice.cz

 

Poděkování

Chtěli bychom touto cestou poděkovat paní Vladimíře Javůrkové, paní Veronice Patočkové, paní Růženě Malcátové, které nám zdarma ušily a dodaly tolik potřebné látkové roušky pro personál. Zároveň děkujeme i zaměstnankyním našeho Domova, které ve svém volném čase roušky stále šijí a doplňují naše zásoby. Dále děkujeme Městské policii Praha 1 a Slevomatu za dodání roušek.Usnesení Vlády ČR

Na základě usnesení Vlády ČR č. 239 ze dne 16. 3. 2020 je vydán zákaz uživatelům Domova pro seniory vycházet mimo objekt či areál zařízení, ve kterém je poskytována sociální služba, a to po dobu trvání nouzového stavu.

Celé znění Usnesení vlády č. 239 ZDEKrizový plán opatření v souvislosti se šířením nákazy COVID-19

Domov pro seniory Horní Stropnice má zpracován krizový plán obsahující preventivní opatření v souvislosti se šířením coronaviru, s cílem ochránit uživatele a zaměstnance zařízení. Má zpracován plán opatření pro případ kdyby došlo k uzavření domova do karantény. V případě realizace krizových opatření bude základní provoz personálně zajištěn, ale některé činnosti budou minimalizovány. Nemusíte se obávat, o vaše blízké bude dobře postaráno.

Nepřetržitě monitorujeme situaci v Jihočeském kraji, jsme ve spojení s krajskou hygienickou stanicí, zřizovatelem a orgány státní správy.

V případě dotazů se můžete obrátit:

ředitelka zařízení: p. Eva Chaloupecká,  tel. 728 846 131,  e-mail reditel@domovstropnice.cz

vedoucí zdravotního úseku: p. Jitka Adamová, tel. 723 833 731, e-mail zdravotniusek@domovstropnice.cz

sociální pracovnice: Bc. Marie Strachotová, tel. 602 527 746, e-mail socialni.prac@domovstropnice.cz

Na dotazy médií odpovídá ředitelka p. Eva Chaloupecká.

 Zákaz návštěv

Od 10. 3. 2020 do odvolání platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v našem Domově. Je umožněn pouze telefonický kontakt s uživateli na mobilním telefonním čísle 722 039 790.Masopust 2020

Datum konání: 26. 2. 2020

DSC04758.JPGCelý měsíc únor se nesl v duchu příprav na Masopust. Naši uživatelé si připomněli tradice spojené s tímto obdobím. Pro všechny uživatele připravili tradiční škvarkovou pomazánku, vyráběli tématickou výzdobu domova a vše zakončila dětská masopustní koleda z Nových Hradů. Již po jedenácté, pod vedením paní vychovatelky Vochoskové a za doprovodu skvělého harmonikáře pana Vochosky ml., udělaly děti  „masopustní kolečko“ všem uživatelům, zaměstnancům i sobě na šťastný návrat. Svojí návštěvou vykouzlily pohodu a úsměvy na tvářích všech našich seniorů. A nyní již kráčíme vstříc jaru.

Fotografie ZDEMezigenerační setkání v roce 2020

Datum konání: 18. 2. 2020

DSC04537.JPGV únoru nás navštívily děti z MŠ Horní Stropnice a tímto pokračujeme v projektu "Mezigenerační setkávání" i v roce 2020. Tématem zimního setkání byly tvořivé dílny. Děti společně se seniory vyráběly masopustní výzdobu. Spolupráce mezi oběma generacemi byla opět vynikající.  Už nyní se těšíme na příští setkání, které máme naplánováno na měsíc březen. Dobrovolnictví v domově

DSC04461.JPGNáš domov v lednu uzavřel smlouvu s humanitární organizací ADRA, která zastřešuje práci dobrovolníků u nás. Prvním dobrovolníkem, který navštěvuje naše uživatele je paní Magda. Dochází pravidelně jednou týdně a s uživateli tráví společně čas při čtení, vyprávění, hraní společenských her.Informace o plánované přístavbě Domova pro seniory

Vážení,

na našich webových stránkách Vás budeme informovat o plánované přístavbě Domova pro seniory Horní Stropnice.

Informace ZDEDoznívání Vánoc

Datum konání: 3. 1. 2020

DSC04224.JPGVánoční období jsme uzavřeli hudebním programem "Doznívání Vánoc", ve kterém vystoupilo kytarové DUO AMDG ve složení Lenka Krištofová a kněz Tomas van Zavrel. Vystoupení se neslo ještě ve vánočním duchu, uživatelé si  zazpívali a strávili společně krásné, uvolněné odpoledne.

 PF 2020

Přání.jpgNovější 1 3 10 18 27