Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Štítky:
Novější 1 3 11 21 31

Návštěvy od 18. 7. 2022 - změna

13819.jpgProsíme o používání respirátoru a desinfekce!

I nadále zůstávají v platnosti tyto podmínky návštěv:

Návštěvní hodiny

PONDĚLÍ – NEDĚLE OD 13.00 DO 17.00 HODIN

Prosíme o nahlášení příchodu u ošetřujícího personálu a zapsání do knihy návštěv!

Návštěvy mimo tyto hodiny jsou vzhledem k omezeným prostorám pro návštěvy umožněny pouze po domluvě s ošetřujícím personálem.

Děkuji za pochopení!

Eva Chaloupecká, ředitelka DpSVítání léta 2022

Datum konání: 28. 6. 2022

DSC08647.JPGPo dlouhé covidové pauze jsme opět přivítali léto v plné parádě. Tentokrát v náhradních prostorách Nemocnice České Budějovice. Město Nové Hrady pro naše uživatele připravilo překvapení v podobě koncertu dechové hudby Podhoranka, který se konal v parku areálu nemocnice. Poslechli jsme si a zazpívali známé i méně známé písničky společně se starostou města Mgr. Vladimírem Hokrem, který přijel naše uživatele pozdravit. Tradičně jsme opékali buřty a zapíjeli je chlazeným pivem. Atmosféra tohoto příjemného setkání byla skvělá a všichni věříme a těšíme se, že příští léto uvítáme již v našem "staronovém" domově v Dobré Vodě.

 Fotografie z vítání léta ZDE

Fotografie z běžných červnových aktivit můžete vidět ZDEJihočeské víkendy

Dne 25. 5. 2022 se v našem domově uskutečnilo promítání a beseda s tvůrcem a moderátorem Jihočeských víkendů, Daliborem Uhlířem. Níže uvádíme citaci pana Uhlíře a odkaz na video z besedy. Děkujeme za příjemný zážitek.

"Dnes hodně výjimečné promítání Jihočeských víkendů. Dům pro seniory v Horní Stropnici je až do konce roku v rekonstrukci, a tak dědečkové a babičky našli dočasný domov v českobudějovické nemocnici. A právě zde jsme jim alespoň trochu zpříjemnili pobyt a udělali radost. Divili byste se, kolik dílů Jihočeské víkendy znali a kolik míst navštívili. ????????????"

Jihočeské víkendyMše svatá v Českých Budějovicích

Datum konání: 19. 5. 2022

kostel-svateho-jana-nepomuckeho-pohled-z-ulice-generala-svobody-foto-nebe-2020.jpgDne 19. 5. 2022 sloužili kněz a sestry z řádu Rodiny Panny Marie z Nových Hradů a kněz z Římskokatolické farnosti při kostele sv. Jana Nepomuckého mši svatou pro naše uživatele, rodinné příslušníky, přátele a zaměstnance Domova pro seniory, tentokrát v kostele sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích. Součástí mše byla vzpomínka na ty, kteří nás v nedávné době opustili.

 Jarní kulturní akce

DSC08355.JPGV březnu a dubnu jsme pro naše uživatele uspořádali několik kulturních akcí. V březnu vystoupili otec Tomas van Zavrel a Lenka Krištofová s pásmem mluveného slova a hry na kytaru "Koncert pro potěšení duše". S pořadem "Včera neděle byla" se představila paní Pavlína Filipovská spolu se Šimonem Pečenkou. Třetím kulturním zážitkem bylo vystoupení pana Vladimíra Pecháčka, který našim uživatelům zazpíval písničky Karla Hašlera a jiné staropražské písně. 

Pravidelné aktivity probíhaly dle plánu aktivit, fotografie vždy zveřejňujeme ve fotogalerii.Návštěvy od 5. 5. 2022

Od 5. 5. 2022 již není povinné používání respirátoru v sociálních službách. I nadále zůstávají v platnosti tyto podmínky návštěv:

Návštěvní hodiny

PONDĚLÍ – NEDĚLE OD 13.00 DO 17.00 HODIN

Prosíme o nahlášení příchodu u ošetřujícího personálu a zapsání do knihy návštěv!

Návštěvy mimo tyto hodiny jsou vzhledem k omezeným prostorám pro návštěvy umožněny pouze po domluvě s ošetřujícím personálem.

Děkuji za pochopení!

Eva Chaloupecká, ředitelka DpSVelikonoční čas v našem domově

Datum konání: 11. 4. 2022 - 18. 4. 2022

DSC08273.JPGV rámci příprav na Velikonoce se naši uživatelé aktivně zapojili do všech velikonočních tvořivých činností, které v Domově probíhaly. S podporou aktivizačních pracovnic vyrobili velikonoční výzdobu, upekli mazance a beránky a obarvili vejce. Uspořádali jsme posezení s paní ředitelkou při kávě a zákusku spojené s velikonoční pomlázkou. Uživatelé také navštívili krásnou výstavu v Jihočeském muzeu Velikonoce na Doudlebsku.

Fotografie ZDENávštěvy od 12. 4. 2022

13819.jpgNÁVŠTĚVNÍ HODINY

PONDĚLÍ – NEDĚLE OD 13.00 DO 17.00 HODIN

Návštěvy jsou povoleny vždy jen pro dvě osoby u uživatele, včetně dětí. Prosíme o nahlášení příchodu u ošetřujícího personálu a zapsání do knihy návštěv!

Již není potřeba prokazovat bezinfekčnost (očkování, prodělání nemoci, test).

Prosíme, aby návštěvy důsledně dodržovaly nošení respirátorů, a po dobu návštěvy je NEODKLÁDALY!!!

Eva Chaloupecká, ředitelka organizace

                                                                       Změna úhrady za stravu od 1. 4. 2022

Datum konání: 1. 4. 2022

Vážení,

chtěla bych Vás informovat o skutečnosti, že dochází ke změně vyhlášky č. 505/2006 Sb., (aktuální znění ZDE) na základě které  se mění výše úhrady za ubytování a stravování v sociálních službách. 

V návaznosti na tuto změnu dojde od 1. 4. 2022 ke zvýšení úhrady za stravu na částku 205,- Kč/den. K navýšení ceny za ubytování přistoupíme po přestěhování do nově zrekonstruovaného domova v Dobré Vodě u Horní Stropnice.

V měsíci březnu 2022 všichni uživatelé obdrží Dodatek ke smlouvě.

S jakýmikoliv dotazy se, prosím, obracejte na sociální pracovnice našeho domova.

                                                                                                        Eva Chaloupecká, ředitelka DpSAktivity v lednu a únoru

Datum konání: 1. 1. 2022 - 28. 2. 2022

DSC07984.JPGOd ledna se rozběhly pravidelné aktivity (čtení na pokračování, cvičení, tvořivé dílny, vaření, trénování paměti, kinokavárna apod.). Přišlo nám také zahrát oblíbené duo REVA. I v novém roce přijíždí do domova sloužit mši kněží a sestry z Rodiny Panny Marie z Dobré Vody u Horní Stropnice. V únoru jsme zařadili do programu aktivit muzikoterapii a jógu pro seniory. Využili jsme toho, že nyní poskytujeme službu v Českých Budějovicích a navštívili jsme spolu s uživateli výstavu orchidejí v Jihočeském muzeu. Také jsme se stali fanoušky našich sportovců na Olympijských hrách v Číně. V tvořivých dílnách jsme si připomněli tradiční masopust. Smažili jsme koblihy, vařili sulc a vyráběli masopustní výzdobu a klobouky.Novější 1 3 11 21 31