Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 8 15 22

Mezigenerační setkávání II.

Datum konání: 1. 10. 2018 - 30. 6. 2019

DSC00137.JPGS nástupem nového školního roku jsme u nás opět přivítali děti z Mateřské školy Horní Stropnice, a tím pokračujeme v projektu "Mezigenerační setkávání". Toto setkání bylo zaměřeno na trénování paměti. Děti měly připraveny úkoly pro naše seniory a naopak senioři pro děti. Spolupráce mezi oběma generacemi byla vynikající. Příští setkání proběhne v měsíci listopadu na téma zimní tvořivé dílny.

Fotografie ZDEMezinárodní den seniorů

Datum konání: 1. 10. 2018

DSC00103.JPGNaši uživatelé oslavili svůj svátek - Mezinárodní den seniorů tím, že si upekli broskvový koláč a společně při kávě besedovali o tomto svátku s aktivizační pracovnicí.

Fotografie ZDEPodzimní tvoření

Datum konání: 1. 10. 2018

DSC09967.JPGS nástupem podzimu jsme se s elánem vrhli na podzimní tvoření. Použili jsme i námi vypěstované a nasbírané přírodní materiály (kukuřici, kaštany, dýně, břečťan), a vytvořili krásné dekorace, kterými jsme vyzdobili prostory našeho domova. Toto můžete vidět při Dni otevřených dveří, který se koná dne 9. 10. 2018 od 13.00 hodin.

Fotografie ZDE

Nadále pokračujeme v pravidelných aktivitách, ale v měsíci říjnu nás čekají i jiné zajímavé akce, např. setkání s dětmi z MŠ Horní Stropnice, hudební vystoupení DUO REVA a Uršuloviny s Uršulou Klukovou.Den otevřených dveří

Datum konání: 9. 10. 2018

  Srdečně Vás zveme

na Den otevřených dveří, který se uskuteční

dne 9. 10. 2018 od 13.00 do 17.00 hodin.Loučení s létem

Datum konání: 5. 9. 2018

DSC09929.JPGNa zahradě našeho domova jsme se za krásného počasí rozloučili s létem. Zahrát nám přijela dechová kapela Kramolínka. Zaměstnanci pro uživatele upekli buřty a všichni jsme si společně užili prosluněné odpoledne.

Fotografie ZDELetní aktivity

Datum konání: 1. 7. 2018 - 31. 8. 2018

DSC09571.JPGAni v letních měsících nezahálíme a pro naše uživatele, kromě pravidelných aktivit, připravujeme i letní tématické aktivity. Úroda už krásně dozrála, tak uživatelé upekli pro všechny borůvkovo-rybízový koláč. Novohradské hory přímo lákají ke sběru hub a i my jsme zkusili štěstí. Sice jsme moc úspěšní nebyli, ale procházka lesem byla úžasná. P. ředitelka na pravidelném setkání s uživateli poutavě vyprávěla o Bulharsku a Duo REVA mohlo, díky krásnému počasí, své letní vystoupení uskutečnit na zahradě domova. 

Fotografie ZDEMinizahrádka - první úroda

Datum konání: 11. 7. 2018

DSC09325.JPGNastal čas sklizně a i na naší minizahrádce dozrála zelenina, kterou naši uživatelé upotřebili při přípravě letních obložených bagetek. Společně si vyrobili pažitkovou pomazánku, na oblohu použili hlávkový salát a okurky. 

Fotografie ZDEOlympijské hry seniorské 2018

Datum konání: 13. 6. 2018

DSC09172.JPGTým složený z uživatelů našeho domova zvítězil na VI. Olympijských hrách seniorských, které v letošním roce pořádal Domov pro seniory Kaplice. 

Fotografie ZDEVýlet

Datum konání: 12. 6. 2018

DSC08986.JPGV letošním roce jsme pro uživatele zorganizovali výlet do Venkovského muzea v Kojákovicích, kde jsme byli velmi mile překvapeni a potěšení krásnou a zachovalou expozicí, která představuje vesnický život našich předků a tradiční řemesla. Poutavé bylo i vyprávění pana Vochozky o emigraci místních obyvatel do Ameriky v 19. století. 

Naše další cesta vedla do Jílovického pivovaru, kde jsme ochutnali místní výtečné pivo a vyslechli si zajímavé povídání pana majitele o výrobě a historii tohoto poměrně mladého pivovaru. 

Fotografie ZDEDětský den

Datum konání: 6. 6. 2018

DSCN1716.JPGDne 6. 6. 2018 se v domově pro seniory uskutečnil dětský den. Přijely k nám děti rodinných příslušníků našich seniorů, zaměstnanců a v rámci projektu "Mezigenerační setkávání" děti z MŠ Horní Stropnice. Pro některé děti z MŠ to bylo poslední setkání s našimi seniory, protože po prázdninách  nastupují do první třídy. Pro děti jsme připravili různé soutěže, kterými je prováděly pohádkové bytosti. Naši senioři se aktivně podíleli na přípravě celého dne a společně se zaměstnanci na jednotlivých stanovištích hodnotili výkony dětí. Pro všechny bylo zajištěno občerstvení ve formě zmrzliny, pikadorů, klobás a Dobré vody. Děti byly za své výkony odměněny medailí a dárkem.

Poděkování patří zaměstnancům i sponzorům této akce: HARTMANN - RICO a.s., Zelená hvězda, PODĚBRADKA a.s., APSS ČR, Obec Horní Stropnice.

Fotografie ZDENovější 1 3 8 15 22