Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 10 18 27

Chřipková epidemie - upozornění

Datum konání: 27. 1. 2020

Domov pro seniory Horní Stropnice prozatím nepřistupuje k uzavření zařízení, ale z důvodu počínající chřipkové epidemie žádáme všechny příchozí, aby zvážili svůj zdravotní stav před návštěvou svých blízkých.

Děkujeme.Doznívání Vánoc

Datum konání: 3. 1. 2020

DSC04224.JPGVánoční období jsme uzavřeli hudebním programem "Doznívání Vánoc", ve kterém vystoupilo kytarové DUO AMDG ve složení Lenka Krištofová a kněz Tomas van Zavrel. Vystoupení se neslo ještě ve vánočním duchu, uživatelé si  zazpívali a strávili společně krásné, uvolněné odpoledne.

 PF 2020

Přání.jpgTřetí a čtvrtý adventní týden

DSC04213.JPGV těchto adventních týdnech jsme pokračovali ve volnočasových aktivitách s vánoční tématikou. V posledních předvánočních dnech jsme se sešli s uživateli u vánočního stromku, kde si rozbalili dárky od dárců, kteří se zapojili do projektu "Ježíškova vnoučata". Při té příležitosti paní ředitelka popřála všem krásné Vánoce. Poté vystoupil klub Archa z Domečku Trhové Sviny a společně jsme si zazpívali vánoční písně a koledy. Nakonec si všichni pochutnali vánočním štrúdlu a punči. Děkujeme všem dárcům, a všem, kteří s námi v roce 2019 spolupracovali.

 Fotografie ZDEDruhý adventní týden

Datum konání: 8. 12. 2019 - 14. 12. 2019

DSC04124.JPGV tomto adventním týdnu jsme pokračovali s přípravami na Vánoce. Uživatelé si upekli vánoční cukroví a ozdobili stromečky na jednotlivých patrech domova. Se svým vánočním programem a dárečky za námi přijely děti z MŠ Horní Stropnice. Celý tento týden se nesl v duchu koled a společného povídání.První adventní týden

DSC04032.JPGPrvní adventní týden byla 5. 12. v Domově sloužena slavnostní mše spojená s nadílkou z Kláštera Božího Milosrdenství z Nových Hradů. Pokračovali jsme 6. 12. tradiční návštěvou Anděla, Mikuláše a čertů z Horní Stropnice. I nadále probíhaly plánované volnočasové aktivity - canisterapie, výroba vánočních dekorací a přáníček, kterými si ozdobíme domov. Všem tímto děkujeme za krásné zážitky.Odhlášení stravy

Prosíme o odhlášení stravy uživatelů, kteří pojedou na Vánoce domů nejpozději do 17. 12. 2019. Na pozdější odhlášení již nebude brán zřetel. Děkujeme.Vánoční Vídeň

Na první adventní neděli jsme pro naše současné i bývalé zaměstnance a jejich rodinné příslušníky uspořádali zájezd do Vídně. Společně jsme prošli nazdobenou Vídní a navštívili jsme některé významné památky. Prohlídku jsme zakončili na vánočních trzích, kde jsme ochutnali báječný punč a tradiční speciality.

PC010527.JPG   PC010411.JPG   PC010466.JPGListopadové aktivity

Datum konání: 1. 11. 2019 - 30. 11. 2019

DSC03777.JPGV měsíci listopadu probíhaly aktivity dle měsíčního plánu. Zvládli jsme výlov rybníka Žár, Svatomartinské pečení rohlíčků a posezení při svatomartinském víně. Následovala canisterapie s úžasnou fenkou Divou a na konci měsíce opět přijely děti z MŠ Horní Stropnice, a toto setkání bylo zaměřeno tentokrát na muzikoterapii. A úplný závěr měsíce se nesl v duchu nadcházejícího adventního období, kdy se aktivizační pracovnice společně s uživateli pustily do výroby adventních věnců a dalších dekorací, které budou použity při vánoční výzdobě našeho domova.

Fotografie z listopadových aktivit ZDEVýlov rybníka Žár

Datum konání: 8. 11. 2019

DSC03587.JPGPo dvou letech jsme se opět podívali na tradiční výlov rybníka Žár, který je největším rybníkem na Novohradsku. Uživatelé využili možnosti ochutnat rybí speciality a setkat se s přáteli. Novější 1 3 10 18 27