Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Štítky:
Novější 1 3 12 22 33

Říjen 2023

Datum konání: 1. 10. 2023 - 31. 10. 2023

DSC00488.JPGV měsíci říjnu probíhaly běžné aktivity (cvičení, čtení, trénink paměti, hraní společenských her, canisterapie).  Kromě těchto pravidelných aktivit jsme pro uživatele uspořádali sportovně-herní odpoledne, kdy s námi spolupracovala i dobrovolnice Magda. V rámci projektu setkávání měst New Castle, tentokrát v našich Nových Hradech, pro uživatele starosta města Mgr. Vladimír Hokr zprostředkoval velmi krásné vystoupení folklorního souboru Matičiarik z Nových Zámků. 

Fotografie ZDEDen otevřených dveří

Datum konání: 3. 10. 2023

den otevřených dveří1.jpgV rámci Týdne sociálních služeb jsme uspořádali pro veřejnost Den otevřených dveří spojený s prohlídkou zařízení a prezentací aktivizačních činností.Září 2023

Datum konání: 1. 9. 2023 - 30. 9. 2023

DSC00244.JPGKrásné zářijové počasí nám umožnilo naplno využít náš 7místný automobil k výletům do blízkého okolí. Postupně jsme navštívili město Nové Hrady, Zevlův mlýn, Muzeum železné opony a Buquoyskou hrobku. V průběhu měsíce probíhaly pravidelné aktivity, canisterapie, na terase jsme uspořádali loučení s létem spojené s pečením buřtů a vystoupením dua ReVa. 

Fotografie ZDELéto u nás

Datum konání: 1. 7. 2023 - 31. 8. 2023

DSC00205.JPGDíky slunečnému počasí v červenci jsme mohli trávit více času na zahradě a terase. Postupně nám dozrávalo ovoce, zelenina a bylinky.  Sklizené ovoce a zeleninu uživatelé s podporou aktivizačních pracovnic zpracovávali při volnočasových aktivitách - vaření, pečení. Proběhla i skupinová smyslová aktivizace, jejímž tématem bylo zavařování okurek. Bylinky jsme použili v naší kuchyni. Na terase jsme uspořádali koncert dua AMDG, který měl velký úspěch. V srpnu uživatelé společně dokončili obraz na téma "Slunce ve všech podobách", který byl zaslán do soutěže "Domov plný života". V tomto měsíci opět začala za uživateli chodit dobrovolnice Magda. Využili jsme naše 7místné vozidlo k prvnímu minivýletu na Pohoří na Šumavě. Po oba dva měsíce probíhaly všechny aktivity dle plánu (např. čtení, cvičení, tvořivé dílny, trénink paměti, mše svatá apod.).

Fotografie z léta si můžete prohlédnout ve fotogalerii.Červen 2023

Datum konání: 1. 6. 2023 - 30. 6. 2023

DSC09968.JPGV červnu probíhaly všechny obvyklé volnočasové aktivity. V případě příznivého počasí byly aktivity - hraní deskových her, čtení, setkání s dobrovolnicí, trénování paměti provozovány na letní terase. Klíčoví pracovníci s uživateli absolvují krásné procházky ve venkovních prostorách domova i v jeho okolí. 

Tvořivé dílny jsou nyní tematicky zaměřeny na "Slunce ve všech podobách", což je téma soutěže Domov plný života, do které se naši uživatelé přihlásili.

Se svým  divadelním vystoupením do Domova přišli žáci ZŠ a MŠ Horní Stropnice a přivítali jsme pana Vladimíra Pecháčka se staropražskými písněmi. 

 Fotografie ZDEKvěten 2023

Datum konání: 1. 5. 2023 - 31. 5. 2023

DSC09912.JPGV květnu jsme pokračovali v zahradnických pracích na naší nové krásné zahradě, osázeli jsme dva velké mobilní záhony, a už teď se těšíme na rajčata, papriky, kedlubny, salát, okurky a spoustu bylinek. Oslavili jsme Den matek, na který si uživatelé připravili v rámci aktivizace pohoštění. Zprostředkovali jsme besedu o restaurování křížů na Šumavě s panem Stanislavem Schneedorfem. Uživatelé se účastnili běžných, pravidelných aktivit (trénování paměti, cvičení, hraní Binga, canisterapie, mše, apod.). S příchodem slunného počasí jsme začali využívat zahradu a terasu.

Fotografie ZDEVysvěcení kaple

Datum konání: 19. 5. 2023

DSC09880.JPGDne 19. 5. proběhla slavnostní mše svatá spojená s požehnáním nové přístavby a kaple Domova pro seniory.   Hlavním celebrantem mše svaté byl Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Této slavnostní události se účastnili kněží a sestry z řádu Rodiny Panny Marie z Nových Hradů, uživatelé našeho domova, zaměstnanci a pozvaní hosté.         Duben 2023

Datum konání: 1. 4. 2023 - 30. 4. 2023

DSC09776.JPGK programu běžných aktivit jsme v měsíci dubnu přidali aktivity spojené s Velikonocemi a stavění máje. Nadále docházela dobrovolnice Magda, která naše uživatelky zasvětila do tajů drátkování. V rámci projektu Ježíškova vnoučata jsme obdrželi dva mobilní záhony, které si uživatelé oseli a osázeli. Ve společenském sále jsme měli možnost nahlédnout do života šlechty v zábavném programu "Princezny v 18. století".

Fotografie ZDEVeselé Velikonoce!

DSC09628.JPGKrásné Velikonoce přejí uživatelé a zaměstnanci Domova pro seniory Horní StropniceBřezen 2023

Datum konání: 1. 3. 2023 - 31. 3. 2023

DSC09557.JPGKromě stálých aktivit se naši uživatelé v březnu mohli zúčastnit canisterapie, tvořivých dílen s dobrovolnicí Magdou a kulturních akcí. Uživatele přišlo potěšit jejich oblíbené DUO ReVa, dále jsme společně oslavili MDŽ, kdy ženy převzaly květinu a při malém občerstvení si zazpívaly s doprovodem harmonikářského dua. O další hudební vystoupení se postaral pan Šimon Pečenka, který nás potěšil písněmi českých zpěváků v komponovaném programu "Být stále mlád".   Také jsme doplnili knihovnu knihami z daru od neziskové organizace Česká kniha pomáhá. S podporou aktivizačních pracovnic uživatelé začali v rámci tvořivých dílen s výrobou velikonočních a jarních dekorací.

Fotografie ZDENovější 1 3 12 22 33