Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Štítky:
Novější 1 3 11 22 32

Vysvěcení kaple

Datum konání: 19. 5. 2023

Srdečně zveme na slavnostní mši svatou, při příležitosti požehnání nové přístavby a kaple Domova pro seniory Horní Stropnice.

Pozvánka na mši ZDEDuben 2023

Datum konání: 1. 4. 2023 - 30. 4. 2023

DSC09776.JPGK programu běžných aktivit jsme v měsíci dubnu přidali aktivity spojené s Velikonocemi a stavění máje. Nadále docházela dobrovolnice Magda, která naše uživatelky zasvětila do tajů drátkování. V rámci projektu Ježíškova vnoučata jsme obdrželi dva mobilní záhony, které si uživatelé oseli a osázeli. Ve společenském sále jsme měli možnost nahlédnout do života šlechty v zábavném programu "Princezny v 18. století".

Fotografie ZDEVeselé Velikonoce!

DSC09628.JPGKrásné Velikonoce přejí uživatelé a zaměstnanci Domova pro seniory Horní StropniceBřezen 2023

Datum konání: 1. 3. 2023 - 31. 3. 2023

DSC09557.JPGKromě stálých aktivit se naši uživatelé v březnu mohli zúčastnit canisterapie, tvořivých dílen s dobrovolnicí Magdou a kulturních akcí. Uživatele přišlo potěšit jejich oblíbené DUO ReVa, dále jsme společně oslavili MDŽ, kdy ženy převzaly květinu a při malém občerstvení si zazpívaly s doprovodem harmonikářského dua. O další hudební vystoupení se postaral pan Šimon Pečenka, který nás potěšil písněmi českých zpěváků v komponovaném programu "Být stále mlád".   Také jsme doplnili knihovnu knihami z daru od neziskové organizace Česká kniha pomáhá. S podporou aktivizačních pracovnic uživatelé začali v rámci tvořivých dílen s výrobou velikonočních a jarních dekorací.

Fotografie ZDEOdhlášení stravy - Velikonoce

V případě pobytu uživatele mimo zařízení v době velikonočních svátků, prosíme o nahlášení této skutečnosti do 4. 4.  do 9.00 hodin, z důvodu odhlášení stravy. Na pozdější oznámení nelze brát zřetel a nebude možné vrátit peníze za neodebrané potraviny.Únor 2023

DSC09387.JPGK pravidelným volnočasovým aktivitám se opět zařadila canisterapie pod záštitou sdružení Hafík z.s., která bude probíhat 1x měsíčně. Docházet k  nám začala canisterapeutka Aneta s fenkou Roxy.

Dobrovolnické centrum ADRA pro naše uživatele uspořádalo posezení s dobrovolníkem Filipem "Kávové koktejly a ledové čaje", kde Filip prezentoval různé druhy kávy a čajů.

V únoru jsme uspořádali divadelní přednášku o bezpečnosti seniorů "Senior bez nehod".

Fotografie z aktivit za měsíc únor ZDEDen otevřených dveří pro veřejnost

Datum konání: 10. 2. 2023

DSC09425.JPGPo slavnostním otevření Domova jsme uspořádali Den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejen novou přístavbu, ale i zrekonstruované prostory domova. Dostalo se jim odpovědí na jejich otázky (cena, služby, aktivity, čekací doba, strava aj.) i malého občerstvení ve společenském sále. Možnosti podívat se do našeho domova využilo cca 100 návštěvníků. Kdo tuto možnost nevyužil, může si u nás domluvit individuální prohlídku.Den otevřených dveří

Datum konání: 10. 2. 2023

C_Users_zemanova_Desktop_Pozvánka Den otevřených dveří.jpgSlavnostní otevření Domova pro seniory

Datum konání: 7. 2. 2023

5.JPGDne 7. 2. 2023 byla slavnostně za účasti představitelů Jihočeského kraje, zhotovitele MANE Holding a.s., ředitelky Domova a dalších pozvaných hostů otevřena přístavba Domova pro seniory Horní Stropnice. Informace a fotografie ze slavnostního otevření si můžete přečíst a vidět například v těchto odkazech.

Jihočeský kraj

JcTEĎ

NOVINY KRAJE

KURZY.CZ   

            Leden 2023

Datum konání: 1. 1. 2023 - 31. 1. 2023

DSC09294.JPGPo přestěhování zpět do Domova na Dobrou Vodu jsme se vrátili do běžného režimu volnočasových aktivit. Společné volnočasové aktivity nyní probíhají v nové, prostorné aktivizační místnosti. Uživatelé se zde mohou účastnit společného čtení, kondičního cvičení, trénování paměti, tvořivých dílen nebo vaření a pečení. Přístavbou domova vznikla Kaple, ve které se pravidelně konají bohoslužby pro naše uživatele. V lednu proběhly volby Prezidenta ČR a i naši uživatelé využili možnosti volit v obou kolech do přenosné volební schránky. Nadále pokračuje spolupráce s dobrovolnickou organizací ADRA, do našeho domova dochází dobrovolnice Magda.

Fotografie z měsíce ledna ZDENovější 1 3 11 22 32