Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 10 20 29

Aktuální informace o plánované přístavbě Domova pro seniory

Vážení,

v přiloženém dokumentu naleznete aktuální informace o plánované rekonstrukci Domova pro seniory Horní Stropnice.

Aktuální informace ZDEPředávání balíčků

Žádáme všechny, aby dodržovali hodiny určené pro předávání balíčků pro uživatele.

PONDĚLÍ – PÁTEK                     8.00 hod. – 15.00 hod.

SOBOTA – NEDĚLE, SVÁTKY  13.00 hod. – 15.00 hod.

 Ve všední den převezme balíčky sociální pracovnice v přízemí (tel. č. 602 527 746).  

V sobotu, neděli a ve svátek prosím zvoňte a vyčkejte příchodu personálu, popřípadě volejte na tel. č. 722 039 790. Personál poskytuje péči uživatelům a nemůže přijít na zazvonění okamžitě, mějte prosím trpělivost. Preferujte trvanlivé potraviny v obalu, který je možný dezinfikovat, nebo potraviny v jednorázových omyvatelných krabičkách. Veškeré balíčky budeme dezinfikovat a obaly likvidovat!

Děkujeme za pochopení a spolupráciAktuální informace ohledně návštěv v DpS Horní Stropnice

Na základě usnesení vlády č. 1374 ze dne 23. prosince 2020, byl prodloužen nouzový stav do dne 10. ledna 2021 do 23:59 hod. Z důvodu zhoršování se epidemiologické situace ředitelka domova rozhodla  o zákazu návštěv v našem domově pro seniory platném od 28. 12. 2020. Výjimku z tohoto zákazu může povolit pouze ředitelka zařízení za těchto podmínek: 

  • absolvování nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy PCR vyšetření nebo POC (antigenní) testu  na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.
  • osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad;
  • osoba splňující tento požadavek může vykonat návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá osobní ochranné pomůcky dýchacích cest, a to nový, nepoužitý, sterilně zabalený respirátor třídy FFP2 nebo KN95 bez  výdechového ventilu, a při dodržení dalších režimových opatření poskytovatele.

I při splnění těchto podmínek budou návštěvy realizovány na základě rezervace dle pevně stanoveného časového harmonogramu, doba návštěvy je 30 minut  a návštěvník vyplní „Čestné prohlášení“ se všemi náležitostmi (bezinfekčnost, měření teploty, desinfekce rukou, minimalizace kontaktů, rozestupy).


Děkujeme za pochopení, těmito opatřeními chráníme naše uživatele a zaměstnance.Vánoční

Vánoční přípravy se nezastavily ani v tomto čase. Uživatelé společně s aktivizačními pracovnicemi pekPF 2021.jpgli další vánoční cukroví a ozdobili všechny vánoční stromky. Ač nemohlo být pořádáno tradiční velké vánoční posezení s vánočním programem, i tak jsme uživatele neochudili o vánoční nadílku, kterou jsme rozdělili a předali v malých skupinkách. O dárečky se opět postarala „Ježíškova vnoučata“. Tímto děkujeme paní Barboře, Kristině, Evě, panu Jaroslavovi i anonymním dárcům. Děkujeme i dětem ze ZUŠ a Triu Bohéma, které se sám postaraly o vánoční koncerty prostřednictvím DVD a online přenosu. Děkujeme za všechna vánoční přání od ADRY, všem, kdo se zapojil do projektu „Úsměv do schránky“, dětem z MŠ a ZŠ Benešov nad Černou a Horní Stropnice.  Fotografie může shlédnout na našich webových stránkách v záložce fotogalerie.

Přejeme Všem krásné Vánoce a šťastný nový rok.Změna podmínek.

Na základě Usnesení vlády ČR ze dne 21.12.2020 č. 1370 o změně krizového opatřeni, dochází ke změnám v podmínkách při vycházkách klientů mimo zařízení. Usnesení vlády ZDE

 Od 22.12.2020 tedy mohou klienti našeho Domova opustit zařízení za těchto podmínek:

1) vycházka bude umožněna za podmínky, že klient bude bezprostředně po návratu umístěn do oddělených prostor (karanténa). Do 72 hodin od ukončení vycházky bude proveden první antigenní POC test, který bude zopakován za další 3 až 4 dny, toto opatření bude ukončeno v případě negativních výsledků obou testů.

2) v době karantény nejsou povoleny další vycházky ani návštěvy.

3) v případě pozitivního testu je tato skutečnost oznámena praktickému lékaři k vyžádání PCR testu a klient i nadále zůstává v karanténě až do výsledku testu, v případě pozitivního testu se postupuje dle pokynů ošetřujícího lékaře.

4) klienti jsou povinni při odchodu z prostor a pobytu mimo Domov používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Doporučujeme rodinám, aby využili bezplatného testování a tím minimalizovali riziko nákazy u svého rodinného příslušníka.

 

 Pravidla pro vycházení klientů v době nouzového stavu

Na základě Usnesení vlády ČR ze dne 14.12.2020 č. 1325 o změně krizového opatřeni, jsou po dobu trvání nouzového stavu a za předem stanovených pravidel umožněny vycházky klientů domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem.  Usnesení vlády ZDE

Od 16.12.2020 tedy mohou klienti našeho Domova opustit zařízení. V případě, že vycházka klienta z prostor Domova bude kratší než 6 hodin, klient bude pouze sledován, zda nemá příznaky Covid, jiné opatření nebudeme přijímat.

V případě odchodu z Domova delšího než 6 hodin, bude po návratu klient umístěn do oddělených prostor, 3. den mu bude proveden antigenní test a za další 3 dny druhý antigenní test. V případě negativity obou testů pak může klient zpět do obvykle užívaných prostor Domova.

Prosím zvažte sami riziko odchodu vašich blízkých z prostor našeho Domova! Klienti jsou povinni při odchodu z prostor Domova používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Jestliže se klient rozhodně pro pobyt mimo zařízení, respektujte, prosím nastavená pravidla:

1) oznámení o pobytu mimo zařízení (datum, čas odjezdu a příjezdu) nejpozději do 21. prosince 2020 do 15.00 hodin.

2) při vstupu do zařízení použití respirátoru FFP2 nebo KN95, desinfekce rukou.

3) po návratu z pobytu je klient umístěn do karantény. V případě jednolůžkového pokoje na svém pokoji, v případě vícelůžkového pokoje na jiném volném pokoji a musí dodržovat karanténu. Třetí den karantény je proveden první antigenní test (testování je z usnesení vlády povinné) a další test je zopakován po 3 dnech. Karanténa je ukončena pouze v případě negativních výsledků obou testů, tedy trvá minimálně 6 dnů a poté může klient zpět do obvykle užívaných prostor Domova. Jestliže klient nebo rodina odmítne testování, pobyt mimo zařízení není umožněn.

4) V době karantény nejsou povoleny další vycházky ani návštěvy.

5) v případě pozitivního testu je tato skutečnost oznámena praktickému lékaři k vyžádání PCR testu a klient i nadále zůstává v karanténě až do výsledku testu, v případě pozitivního testu se postupuje dle pokynů ošetřujícího lékaře.

6) klienti jsou povinni při odchodu z prostor a pobytu mimo Domov používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Doporučujeme rodinám, aby využili bezplatného testování a tím minimalizovali riziko nákazy u svého rodinného příslušníka.Aktivity podzimní a zimní

DSC06156.JPGJiž po druhé v tomto roce naši uživatelé žijí v "době koronavirové" bez možnosti návštěv svých blízkých. Aby přišli na jiné myšlenky a neztratili kontakt, zprostředkováváme videohovory, telefonické hovory, vyřizujeme vzkazy a předáváme balíčky od blízkých. K vyplnění volného času i nadále pokračujeme v aktivizačních činnostech na pokojích uživatelů a v malých skupinkách. Uživatelé se spolu s aktivizačními pracovnicemi věnovali trénování paměti, jemné motoriky, tvořivým dílnám (podzimní výzdoba, výroba krmítek pro ptáky). V listopadu jsme se volně přesunuli k přípravě na adventní a vánoční čas. Počátkem prosince provonělo náš domov první vánoční cukroví. Naše uživatele jsme neochudili ani o Mikulášskou nadílku, byť s rouškami a za dodržování nařízených hygienických opatření. Alespoň takto se snažíme udržovat uživatele v dobré psychické pohodě. Vše dokumentujeme a fotografie zveřejňujeme na našich webových stránkách v záložce fotogalerie.Informace - návštěvy v DpS

Návštěvy v našem domově budou umožněny nejdříve od pondělí 7. 12. 2020. Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.

Návštěvy v DpS Horní Stropnice - informace ZDE

DESATERO PRO NÁVŠTĚVY - informace ZDE 

 Upozorňujeme, že z personálních důvodů nejsme schopni zajistit testování návštěv.

 Žádáme proto rodiny, které chtějí navštívit své blízké, aby si zajistily testy jiným způsobem, a to u svého praktického lékaře, u dalších poskytovatelů zdravotních služeb včetně laboratoří nebo na odběrovém místě pro samoplátce.

Seznam odběrových míst ZDEZÁKAZ NÁVŠTĚV

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV platí v Domově pro seniory Horní Stropnice od 9. 10. 2020 do odvolání.

V týdnu od 16.11.2020 proběhlo v našem domově první testování uživatelů a zaměstnanců na COVID 19. Všechny testy byly negativní a my bychom rádi tento stav udrželi co nejdéle. I z tohoto důvodu u nás stále platí úplný zákaz návštěv ve všech prostorách domova. Možnost kontaktu s Vašimi blízkými je popsán níže.

Pro kontakt s Vašimi rodinnými příslušníky využívejte jejich mobilní telefony (pokud je mají), popřípadě služební mobilní telefon 722 039 790, pevnou linku 386 327 130, nebo e-mail sociální pracovnice socialni.prac@domovstropnice.cz

V zařízení je možnost videohovoru s uživatelem přes aplikaci WhatsApp na telefonním čísle 775 899 651 denně v době od 13. 00 hodin do 15.00 hodin.

Pro uživatele je v domově zajištěn drobný nákup (potraviny, hygiena, tisk apod.) prostřednictvím zaměstnanců domova. V případě, že byste přesto chtěli předat balíček, máte možnost každý den v době od 13.00 hodin do 15.00 hodin. Preferujte trvanlivé potraviny v obalu, který je možný dezinfikovat, nebo potraviny v jednorázových omyvatelných krabičkách. Veškeré balíčky budeme dezinfikovat a obaly likvidovat! Děkujeme za pochopení.Zeleninová sklizeň

DSC05822.JPGPřišel čas sklizně, co jsme si na jaře zaseli, zasadili a přes léto opečovávali a zalévali, to jsme v září sklidili a zužitkovali. Uživatelé s podporou aktivizačních pracovnic z rajčat uvařili kečup, k cuketovému bramboráku udělali rajčatový salát, okurky a papriky zavařili a ze zbytku zeleniny udělali čalamádu. Zavařeniny ze zeleniny využijí k dalšímu vaření v  kuchařském kroužku.

Fotografie ZDENovější 1 3 10 20 29