Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 9 16 24

Filmové střípky s Jiřím Krampolem

Datum konání: 2. 5. 2019

Pro letošní rok jsme vybrali z nabídky kulturních pořadů p. Šimona Pečenky komponovaný pořad složený z hudby stříbrného plátna a televizní obrazovky. V roli průvodce celého pořadu o filmech i hercích vystoupil pan Jiří Krampol a písničky z filmů, seriálů a pohádek zazpíval p. Šimon Pečenka. 

DSC02221.JPG      DSC02226.JPG      DSC02233.JPGStavění máje

Datum konání: 30. 4. 2019

I letos se naši uživatelé připravovali na poslední dubnový den, kdy se zdobí a staví májka. Vyrobili společně s aktivizačními pracovnicemi nááádhernou čarodějnici, nastříhali mašle ke zdobení máje a těšili se na odpoledne, kdy bylo naplánování pečení buřtů a vystoupení dechové kapely. Bohužel tento rok počasí nevyšlo, a tak jsme museli zvolit "variantu mokrou". Sešli jsme se v jídelně domova, kde hrála kapela, čepovalo se pivo ze Žumberského pivovaru, zpívalo a veselilo. Pečení buřtů jsme odložili na lepší počasí.

DSC02176.JPG      DSC02189.JPG      DSC02194.JPGMezigenerační setkání - trénování paměti

Datum konání: 16. 4. 2019

V dubnu nás opět navštívily děti z MŠ Horní Stropnice s paní učitelkou Magdou Mikšovskou. Tentokrát bylo tématem setkání dětí a uživatelů trénování paměti, a to v různých podobách - kvízy, puzzle, hádanky, pexeso a jiné. Dvě hodinky utekly jako voda a my už se těšíme na besídku ke Dni matek, kterou děti pro naše uživatelky připravují na měsíc květen.

DSC02046.JPG        DSC02063.JPG       DSC02093.JPGMše svatá

DSC_0049.JPGDovolujeme si pozvat rodinné příslušníky a přátele našich uživatelů na Katolickou mši svatou, která bude sloužena  21. 5. 2019 od 13. 00 hodin v kostele Panny Marie Těšitelky v Dobré Vodě u Horní Stropnice.  VELIKONOCE

V rámci příprav na Velikonoce se naši uživatelé aktivně zapojili do všech akcí a činností, které v Domově probíhaly. S podporou aktivizačních pracovnic vyrobili velikonoční výzdobu, upekli perníčky, obarvili vejce a účastnili se velikonoční pomlázky. 

 DSC01992.JPG         DSC02121.JPG       DSC01954.JPGHudební mezigenerační setkání

Datum konání: 13. 3. 2019

DSC01665.JPGDnes nás opět navštívily děti z MŠ Horní Stropnice s paní učitelkou Magdou Mikšovskou. Tentokrát byla tématem setkání dětí a uživatelů hudba, a to v různých podobách. Společně poznávali hudební nástroje, hráli na hudební nástroje, zpívali lidové písně a soutěžili v hudebním kvízu. Dvě hodinky utekly jako voda a my už se těšíme na dubnové setkání. 

 MDŽ

Datum konání: 8. 3. 2019

DSC01604.JPGNašim uživatelkám k jejich svátku přijelo zahrát DUO REVA. Zástupci obce Horní Stropnice a p. ředitelka Eva Chaloupecká popřáli našim ženám vše nejlepší a starosta obce Horní Stropnice p. Václav Kučera, jim při té příležitosti předal perníková srdce. Oslavu tohoto významného dne jsme zakončili posezením u kávy a občerstvení.

Fotografie ZDEMasopustní čas

Datum konání: 1. 2. 2019 - 6. 3. 2019

DSC01426.JPGCelý měsíc únor se nesl v duchu příprav na Masopust. Naši uživatelé si připomněli tradice spojené s tímto obdobím. Usmažili si masopustní koblihy, vyrobili tématickou výzdobu domova a vše zakončila dětská masopustní koleda z Nových Hradů. Již po desáté, pod vedením paní vychovatelky Vochoskové a za doprovodu skvělého harmonikáře pana Vochosky, udělaly děti  „masopustní kolečko“ všem uživatelům, zaměstnancům i sobě na šťastný návrat. Svojí návštěvou vykouzlily pohodu a úsměvy na tvářích všech našich seniorů. A nyní již kráčíme vstříc jaru.

Fotografie ZDEZimní mezigenerační setkání

Datum konání: 12. 2. 2019

DSC01270.JPGV únoru nás navštívily děti z MŠ Horní Stropnice a tímto pokračujeme v projektu "Mezigenerační setkávání". Tématem zimního setkání byly tvořivé dílny. Děti společně se seniory vyráběly polštářky a masopustní výzdobu. Spolupráce mezi oběma generacemi byla opět vynikající.  Už nyní se těšíme na příští setkání, které máme naplánováno na měsíc březen.  

Fotografie ZDEUPOZORNĚNÍ

Domov pro seniory Horní Stropnice prozatím nepřistupuje k uzavření zařízení, ale z důvodu chřipkové epidemie žádáme všechny příchozí, aby zvážili svůj zravotní stav před návštěvou svých blízkých.Novější 1 3 9 16 24