Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Štítky:
Novější 1 3 11 22 32

Den otevřených dveří

Datum konání: 10. 2. 2023

C_Users_zemanova_Desktop_Pozvánka Den otevřených dveří.jpgPF 2023

PF 2023.jpgProsinec 2022

DSC09266.JPGV prosincových dnech jsme uživatelům přichystali mikulášskou nadílku ještě v náhradních prostorách v Českých Budějovicích. Těsně před Vánoci jsme se přestěhovali zpět do zrekonstruovaných a nově přistavěných prostor Domova pro seniory Horní Stropnice. Zde jsme s uživateli oslavili vánoční svátky, rozbalili si dárky od Ježíškových vnoučat a uspořádali vánoční koncert, na kterém vystoupili otec Tomas van Zavrel a Lenka Krištofová.

Tímto bychom chtěli poděkovat našim "Ježíškovým vnoučatům": 

  • formy na pečení - paní Jana a Markéta K.
  • ruční mixér + suroviny na pečení - paní Jana K.
  • elektronické šipky - pan Marek W.
  • vyvýšený záhon - kolektiv zaměstnanců České spořitelny

Fotografie ZDEOZNÁMENÍ

Vážení,

oznamujeme, že od 21. 12. 2022 Domov pro seniory Horní Stropnice poskytuje opět službu na následující adrese:

Domov pro seniory Horní Stropnice

Dobrá Voda 54

Horní Stropnice

Zároveň tímto datem končí pevná telefonní linka. Kontaktovat nás můžete pouze na mobilních telefonních číslech uvedených v záložce KONTAKTYTýden sociálních služeb ČR

Datum konání: 3. 10. 2022 - 9. 10. 2022

1656922796_plakat--den-otevrenych-dveri-2022.jpgAsociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a  Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásily Týden sociálních služeb.

Vzhledem k tomu, že poskytujeme službu v náhradních prostorách, nepořádáme Den otevřených dveří. Informace o poskytované službě Vám sdělí sociální pracovnice kterýkoli pracovní den.Návštěvy od 18. 7. 2022 - změna

13819.jpgProsíme o používání respirátoru a desinfekce!

I nadále zůstávají v platnosti tyto podmínky návštěv:

Návštěvní hodiny

PONDĚLÍ – NEDĚLE OD 13.00 DO 17.00 HODIN

Prosíme o nahlášení příchodu u ošetřujícího personálu a zapsání do knihy návštěv!

Návštěvy mimo tyto hodiny jsou vzhledem k omezeným prostorám pro návštěvy umožněny pouze po domluvě s ošetřujícím personálem.

Děkuji za pochopení!

Eva Chaloupecká, ředitelka DpSVítání léta 2022

Datum konání: 28. 6. 2022

DSC08647.JPGPo dlouhé covidové pauze jsme opět přivítali léto v plné parádě. Tentokrát v náhradních prostorách Nemocnice České Budějovice. Město Nové Hrady pro naše uživatele připravilo překvapení v podobě koncertu dechové hudby Podhoranka, který se konal v parku areálu nemocnice. Poslechli jsme si a zazpívali známé i méně známé písničky společně se starostou města Mgr. Vladimírem Hokrem, který přijel naše uživatele pozdravit. Tradičně jsme opékali buřty a zapíjeli je chlazeným pivem. Atmosféra tohoto příjemného setkání byla skvělá a všichni věříme a těšíme se, že příští léto uvítáme již v našem "staronovém" domově v Dobré Vodě.

 Fotografie z vítání léta ZDE

Fotografie z běžných červnových aktivit můžete vidět ZDEJihočeské víkendy

Dne 25. 5. 2022 se v našem domově uskutečnilo promítání a beseda s tvůrcem a moderátorem Jihočeských víkendů, Daliborem Uhlířem. Níže uvádíme citaci pana Uhlíře a odkaz na video z besedy. Děkujeme za příjemný zážitek.

"Dnes hodně výjimečné promítání Jihočeských víkendů. Dům pro seniory v Horní Stropnici je až do konce roku v rekonstrukci, a tak dědečkové a babičky našli dočasný domov v českobudějovické nemocnici. A právě zde jsme jim alespoň trochu zpříjemnili pobyt a udělali radost. Divili byste se, kolik dílů Jihočeské víkendy znali a kolik míst navštívili. ????????????"

Jihočeské víkendyMše svatá v Českých Budějovicích

Datum konání: 19. 5. 2022

kostel-svateho-jana-nepomuckeho-pohled-z-ulice-generala-svobody-foto-nebe-2020.jpgDne 19. 5. 2022 sloužili kněz a sestry z řádu Rodiny Panny Marie z Nových Hradů a kněz z Římskokatolické farnosti při kostele sv. Jana Nepomuckého mši svatou pro naše uživatele, rodinné příslušníky, přátele a zaměstnance Domova pro seniory, tentokrát v kostele sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích. Součástí mše byla vzpomínka na ty, kteří nás v nedávné době opustili.

 Jarní kulturní akce

DSC08355.JPGV březnu a dubnu jsme pro naše uživatele uspořádali několik kulturních akcí. V březnu vystoupili otec Tomas van Zavrel a Lenka Krištofová s pásmem mluveného slova a hry na kytaru "Koncert pro potěšení duše". S pořadem "Včera neděle byla" se představila paní Pavlína Filipovská spolu se Šimonem Pečenkou. Třetím kulturním zážitkem bylo vystoupení pana Vladimíra Pecháčka, který našim uživatelům zazpíval písničky Karla Hašlera a jiné staropražské písně. 

Pravidelné aktivity probíhaly dle plánu aktivit, fotografie vždy zveřejňujeme ve fotogalerii.Novější 1 3 11 22 32