Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 10 19 28

Návštěvní hodiny platné od 22. 6. 2020

NÁVŠTĚVNÍ HODINY:

 • PONDĚLÍ - NEDĚLE 9.00 -  17.00 HODIN                     
 • vstup do budovy pouze hlavním vchodem
 • u jednoho uživatele – návštěva max. dvě osoby najednou (prosíme, zvažte návštěvy dětí do 15 let, zákaz domácích mazlíčků)
 • povinné zakrytí úst a nosu vlastní rouškou
 • dezinfekce rukou při příchodu a odchodu ze zařízení, zapsání návštěvy do knihy návštěv (datum, jméno a příjmení, navštívená osoba, příchod-odchod, podpis), zachování dalších stanovených opatření.
 • Nadále platí zákaz vstupu osobám, které se cítí být nemocné, zdržovaly se v ohnisku nákazy, nebo se setkaly s lidmi, kteří se v těchto oblastech pohybovali, popřípadě s lidmi již nakaženými koronavirem.

Získané osobní údaje budeme uchovávat v souladu s předpisem Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů „GDPR“) a se zákonem č. 110/2019 Sb., zákon o zpracování osobních údajů ve znění pozdějších předpisůMájka

Datum konání: 30. 4. 2020

DSC05189.JPGPoslední duben je tradičně spojován se stavěním máje. I my každý rok tuto tradici dodržujeme a nejinak tomu bylo i letos. Nechtěli jsme naše uživatele ochudit o zdobení a stavění máje a především pečení buřtů. Sešli jsme se v malém počtu, zaměstnanci pro všechny uživatele upekli buřty a společně jsme si zazpívali.  Pampelišky

DSC05113.JPGV rámci smyslové aktivizace uživatelé společně s aktivizační pracovnicí (skupinky i jednotlivci) využili "pampeliškové období" k tomu, aby si připomněli jejích všestranné využití. Uživatelé vzpomínali, jak v mládí z pampelišek pletli věnečky, dělali prstýnky a vařili pampeliškový med. A protože na naší zahradě vykvetlo pampelišek přehršel, vyzkoušeli jsme všechny nápady uživatelů. Na závěr jsme ze 401 ks pampelišek podle jejich zkušeností, znalostí a receptu pampeliškový med uvařili. 

Fotografie ZDEPoděkování

Chtěli bychom touto cestou poděkovat:

 • Klub Archa a Klub Domeček Trhové Sviny za origami a velikonoční přání 
 • Mise naděje z.s.  za zaslané pohlednice v rámci projektu "Úsměv do schránky"
 • Ergo Aktiv - Veronika Čábelková za materiály k trénování paměti
 • Generace Mendel za internetový časopis
 • Skupina ČEZ - finanční grant Kč 50.000,00 na nákup ochranných pomůcek, vitamínů, látek na roušky
 • O2  za tablet (prostřednictvím JČ kraje)
 • Phililp Morris ČR za tablet (prostřednictvím Nadace Charta 77)
 • Albatros Media a.s. za zaslání knižních publikací

Děkujeme i všem ostatním, kteří nás i nadále podporují!!!Aktivity v "době koronavirové"

Datum konání: 1. 4. 2020 - 29. 4. 2020

Již druhý měsíc naši uživatelé žijí v "době koronavirové" bez možnosti návštěv svých blízkých. Aby přišli na jiné myšlenky a neztratili kontakt, zprostředkováváme videohovory, telefonické hovory, vyřizujeme vzkazy a předáváme balíčky od blízkých. K vyplnění volného času i nadále pokračujeme v aktivizačních činnostech na pokojích uživatelů. V případě hezkého počasí využíváme zahradu v areálu domova. Vše samozřejmě za dodržování nařízených hygienických opatření. Alespoň takto se snažíme udržovat uživatele v dobré psychické pohodě. Vše dokumentujeme a fotografie zveřejňujeme na našich webových stránkách v záložce FOTOGALERIE.

 Přijímání balíčků pro uživatele

Žádáme všechny, aby dodržovali hodiny určené pro předávání balíčků pro uživatele.

PONDĚLÍ – PÁTEK                     8.00 hod. – 15.00 hod.

SOBOTA – NEDĚLE, SVÁTKY  13.00 hod. – 15.00 hod.

Ve všední den převezme balíčky sociální pracovnice v přízemí (tel. č. 602 527 746).

V sobotu, neděli a ve svátek prosím zvoňte a vyčkejte příchodu personálu, popřípadě volejte na tel. č. 722 039 790. Personál poskytuje péči uživatelům a nemůže přijít na zazvonění okamžitě, mějte prosím trpělivost.

Jestliže Vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovují uvedené časy, domluvte se předem s ošetřujícím personálem na tel. č. 722 039 790 na jiném termínu předání.

Stále poskytujeme péči v plném rozsahu, uživatelé i personál jsou v pořádku, a i nadále se snažíme o udržení dobré psychické pohody a zdravotního stavu.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Eva Chaloupecká, ředitelkaAktuální informace

Vážení,

vzhledem k událostem, které nyní prožíváme v souvislosti s nákazou koronavirem COVID-19, se realizace přestavby a přístavby našeho Domova odsouvá. O dalších změnách Vás budeme včas informovat.

Na základě opaření Vlády ČR č. 239 je náš Domov stále uzavřený a  uživatelé mají zákaz vycházení. Chceme ujistit všechny rodiny a blízké našich obyvatel, že jsou uživatelé v pořádku. Snažíme se o udržení jejich dobré psychické pohody a zdravotního stavu. Naší snahou je plně ochránit uživatele a zaměstnance, proto všichni v Domově používáme ochranné prostředky a je zvýšen dezinfekční režim. Věříme, že tuto těžkou dobu všichni společně zvládneme.

I nadále jsou Vám k dispozici kontakty

ředitelka zařízení: p. Eva Chaloupecká,  tel. 728 846 131,  e-mail reditel@domovstropnice.cz

vedoucí zdravotního úseku: p. Jitka Adamová, tel. 723 833 731, e-mail zdravotniusek@domovstropnice.cz

sociální pracovnice: Bc. Marie Strachotová, tel. 602 527 746, e-mail socialni.prac@domovstropnice.cz

 

Poděkování

Chtěli bychom touto cestou poděkovat paní Vladimíře Javůrkové, paní Veronice Patočkové, paní Růženě Malcátové, které nám zdarma ušily a dodaly tolik potřebné látkové roušky pro personál. Zároveň děkujeme i zaměstnankyním našeho Domova, které ve svém volném čase roušky stále šijí a doplňují naše zásoby. Dále děkujeme Městské policii Praha 1 a Slevomatu za dodání roušek.Usnesení Vlády ČR

Na základě usnesení Vlády ČR č. 239 ze dne 16. 3. 2020 je vydán zákaz uživatelům Domova pro seniory vycházet mimo objekt či areál zařízení, ve kterém je poskytována sociální služba, a to po dobu trvání nouzového stavu.

Celé znění Usnesení vlády č. 239 ZDEKrizový plán opatření v souvislosti se šířením nákazy COVID-19

Domov pro seniory Horní Stropnice má zpracován krizový plán obsahující preventivní opatření v souvislosti se šířením coronaviru, s cílem ochránit uživatele a zaměstnance zařízení. Má zpracován plán opatření pro případ kdyby došlo k uzavření domova do karantény. V případě realizace krizových opatření bude základní provoz personálně zajištěn, ale některé činnosti budou minimalizovány. Nemusíte se obávat, o vaše blízké bude dobře postaráno.

Nepřetržitě monitorujeme situaci v Jihočeském kraji, jsme ve spojení s krajskou hygienickou stanicí, zřizovatelem a orgány státní správy.

V případě dotazů se můžete obrátit:

ředitelka zařízení: p. Eva Chaloupecká,  tel. 728 846 131,  e-mail reditel@domovstropnice.cz

vedoucí zdravotního úseku: p. Jitka Adamová, tel. 723 833 731, e-mail zdravotniusek@domovstropnice.cz

sociální pracovnice: Bc. Marie Strachotová, tel. 602 527 746, e-mail socialni.prac@domovstropnice.cz

Na dotazy médií odpovídá ředitelka p. Eva Chaloupecká.

 Zákaz návštěv

Od 10. 3. 2020 do odvolání platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v našem Domově. Je umožněn pouze telefonický kontakt s uživateli na mobilním telefonním čísle 722 039 790.Novější 1 3 10 19 28