Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Novější 1 3 11 20 30

Oznámení

Vážení,

oznamujeme, že od 28. 4. 2021 Domov pro seniory Horní Stropnice poskytuje službu na následující adrese:

Domov pro seniory Horní Stropnice

Dolní areál Nemocnice České Budějovice, a.s., Pavilon F/3NP, Generála Svobody 10/1986

370 01 České Budějovice

Telefonní kontakty se nemění.Návštěvy

Od 10. 5. 2021 jsou tyto návštěvní hodiny:

Pondělí - neděle: 9.00 - 11.00 hodin a 13. 00 - 17.00 hodin

 • Všechny návštěvy musí mít negativní antigenní POC test nebo RT-PCR test platný po dobu 48 hodin, nebo prokáží prodělané onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech, nebo se prokáží certifikátem o očkování proti COVID-19.
 • Maximálně 2 osoby za 1 uživatelem.
 • Všechny návštěvy musí mít po celou dobu nasazený respirátor FFP2 nebo KN 95, při příchodu bude změřena tělesná teplota, provedena desinfekce rukou a podepsáno čestné prohlášení.

 Projekt "Příběhy pečujících"

stažený soubor.jpgV rámci Ježíškových vnoučat byl spuštěn krátkodobý projekt "Příběhy pečujících". Jeho cílem je ukázat na práci lidí, kteří v domovech pro seniory pečují o své klienty. V tomto odkazu PŘÍBĚHY PEČUJÍCÍCH můžete uvést  pracovníka domova, který své zaměstnání bere jako poslání a podělit se o jeho příběh.Návštěvy a vycházky od 12. 4. 2021

Na základě Mimořádného opatření MZDR 14597/2021 ze dne 6. dubna 2021 jsou v našem domově povoleny návštěvy v omezeném režimu od 12. 4. 2021.
 Pravidla návštěv:

 • absolvování nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy PCR vyšetření nebo POC (antigenní) testu  na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad,
 • osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad;
 • osoby, které doloží certifikát MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace druhé dávky očkovací dávky uplynulo nejméně 14 dní a očkovaná osoba nemá žádné příznaky onemocnění COVID-19,
 • osoba splňující tento požadavek může vykonat návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá osobní ochranné pomůcky dýchacích cest, a to nový, nepoužitý, sterilně zabalený respirátor třídy FFP2 nebo KN95 bez  výdechového ventilu, a při dodržení dalších režimových opatření poskytovatele,
 • návštěvu rezervujte vždy nejpozději předcházející den do 14.00 hodin 

 Harmonogram návštěv: 

   Pondělí - pátek  10. 00 - 11.00 a 12.30 - 15.00 hodin

   Sobota, neděle, svátky  13.00 - 15.00 hodin

Návštěvy budou realizovány na základě rezervace dle pevně stanoveného časového harmonogramu, doba návštěvy je 30 minut  a návštěvník vyplní „Čestné prohlášení“ se všemi náležitostmi (bezinfekčnost, měření teploty, desinfekce rukou, minimalizace kontaktů, rozestupy). K jednomu uživateli mohou pouze dvě dospělé osoby.
Děkujeme za pochopení.

 Vycházky uživatelů mimo areál domova

Vycházky uživatelů mimo areál domova jsou realizovány dle Mimořádného opatření MZDR 14599/2021 ze dne 6. dubna 2021.Sčítání obyvatel 2021

scitani.jpgSčítání uživatelů Domova pro seniory prostřednictvím listinných formulářů bude zajištěno sčítacím komisařem přímo v zařízení v termínu 17. 4. - 11. 5. 2021. V případě, že se rozhodnete pro online sčítání svého rodinného příslušníka, kontaktujte sčítací komisařku zařízení  Bc. Marii Strachotovou (sociální pracovnice) tel. č. 602 527 746, e-mail socialni.prac@domovstropnice.cz, aby nedošlo k duplicitě.Aktuální informace o plánované přístavbě Domova pro seniory

Vzhledem k pandemické situaci se stěhování Domova do Českých Budějovic odkládá na druhou polovinu dubna 2021.

Vážení,

v přiloženém dokumentu naleznete aktuální informace o plánované rekonstrukci Domova pro seniory Horní Stropnice.

 

Aktuální informace ZDEPředávání balíčků

Žádáme všechny, aby dodržovali hodiny určené pro předávání balíčků pro uživatele.

PONDĚLÍ – PÁTEK                     8.00 hod. – 15.00 hod.

SOBOTA – NEDĚLE, SVÁTKY  13.00 hod. – 15.00 hod.

 Ve všední den převezme balíčky sociální pracovnice v přízemí (tel. č. 602 527 746).  

V sobotu, neděli a ve svátek prosím zvoňte a vyčkejte příchodu personálu, popřípadě volejte na tel. č. 722 039 790. Personál poskytuje péči uživatelům a nemůže přijít na zazvonění okamžitě, mějte prosím trpělivost. Preferujte trvanlivé potraviny v obalu, který je možný dezinfikovat, nebo potraviny v jednorázových omyvatelných krabičkách. Veškeré balíčky budeme dezinfikovat a obaly likvidovat!

Děkujeme za pochopení a spolupráciAktuální informace ohledně návštěv v DpS Horní Stropnice

Na základě usnesení vlády č.  196 ze dne 26. února 2021  byl prodloužen nouzový stav do dne 28. března 2021 do 23:59 hod. Z důvodu zhoršování se epidemiologické situace ředitelka domova rozhodla  o zákazu návštěv v našem domově pro seniory platném od 28. 12. 2020. Výjimku z tohoto zákazu může povolit pouze ředitelka zařízení za těchto podmínek: 

 • absolvování nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy PCR vyšetření nebo POC (antigenní) testu  na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.
 • osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad;
 • osoba splňující tento požadavek může vykonat návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá osobní ochranné pomůcky dýchacích cest, a to nový, nepoužitý, sterilně zabalený respirátor třídy FFP2 nebo KN95 bez  výdechového ventilu, a při dodržení dalších režimových opatření poskytovatele.

I při splnění těchto podmínek budou návštěvy realizovány na základě rezervace dle pevně stanoveného časového harmonogramu, doba návštěvy je 30 minut  a návštěvník vyplní „Čestné prohlášení“ se všemi náležitostmi (bezinfekčnost, měření teploty, desinfekce rukou, minimalizace kontaktů, rozestupy).


Děkujeme za pochopení, těmito opatřeními chráníme naše uživatele a zaměstnance.Vánoční

Vánoční přípravy se nezastavily ani v tomto čase. Uživatelé společně s aktivizačními pracovnicemi pekPF 2021.jpgli další vánoční cukroví a ozdobili všechny vánoční stromky. Ač nemohlo být pořádáno tradiční velké vánoční posezení s vánočním programem, i tak jsme uživatele neochudili o vánoční nadílku, kterou jsme rozdělili a předali v malých skupinkách. O dárečky se opět postarala „Ježíškova vnoučata“. Tímto děkujeme paní Barboře, Kristině, Evě, panu Jaroslavovi i anonymním dárcům. Děkujeme i dětem ze ZUŠ a Triu Bohéma, které se sám postaraly o vánoční koncerty prostřednictvím DVD a online přenosu. Děkujeme za všechna vánoční přání od ADRY, všem, kdo se zapojil do projektu „Úsměv do schránky“, dětem z MŠ a ZŠ Benešov nad Černou a Horní Stropnice.  Fotografie může shlédnout na našich webových stránkách v záložce fotogalerie.

Přejeme Všem krásné Vánoce a šťastný nový rok.Změna podmínek.

Na základě Usnesení vlády ČR ze dne 21.12.2020 č. 1370 o změně krizového opatřeni, dochází ke změnám v podmínkách při vycházkách klientů mimo zařízení. Usnesení vlády ZDE

 Od 22.12.2020 tedy mohou klienti našeho Domova opustit zařízení za těchto podmínek:

1) vycházka bude umožněna za podmínky, že klient bude bezprostředně po návratu umístěn do oddělených prostor (karanténa). Do 72 hodin od ukončení vycházky bude proveden první antigenní POC test, který bude zopakován za další 3 až 4 dny, toto opatření bude ukončeno v případě negativních výsledků obou testů.

2) v době karantény nejsou povoleny další vycházky ani návštěvy.

3) v případě pozitivního testu je tato skutečnost oznámena praktickému lékaři k vyžádání PCR testu a klient i nadále zůstává v karanténě až do výsledku testu, v případě pozitivního testu se postupuje dle pokynů ošetřujícího lékaře.

4) klienti jsou povinni při odchodu z prostor a pobytu mimo Domov používat respirátor FFP2 nebo KN95, nezapomeňte jim tuto ochranou pomůcku obstarat a dohlédnout na její správné a trvalé použití.

Doporučujeme rodinám, aby využili bezplatného testování a tím minimalizovali riziko nákazy u svého rodinného příslušníka.

 

 Novější 1 3 11 20 30