Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

VELIKONOCE

V rámci příprav na Velikonoce se naši uživatelé aktivně zapojili do všech akcí a činností, které v Domově probíhaly. S podporou aktivizačních pracovnic vyrobili velikonoční výzdobu, upekli perníčky, obarvili vejce a účastnili se velikonoční pomlázky. 

 DSC01992.JPG         DSC02121.JPG       DSC01954.JPGHudební mezigenerační setkání

Datum konání: 13. 3. 2019

DSC01665.JPGDnes nás opět navštívily děti z MŠ Horní Stropnice s paní učitelkou Magdou Mikšovskou. Tentokrát byla tématem setkání dětí a uživatelů hudba, a to v různých podobách. Společně poznávali hudební nástroje, hráli na hudební nástroje, zpívali lidové písně a soutěžili v hudebním kvízu. Dvě hodinky utekly jako voda a my už se těšíme na dubnové setkání. 

 MDŽ

Datum konání: 8. 3. 2019

DSC01604.JPGNašim uživatelkám k jejich svátku přijelo zahrát DUO REVA. Zástupci obce Horní Stropnice a p. ředitelka Eva Chaloupecká popřáli našim ženám vše nejlepší a starosta obce Horní Stropnice p. Václav Kučera, jim při té příležitosti předal perníková srdce. Oslavu tohoto významného dne jsme zakončili posezením u kávy a občerstvení.

Fotografie ZDEMasopustní čas

Datum konání: 1. 2. 2019 - 6. 3. 2019

DSC01426.JPGCelý měsíc únor se nesl v duchu příprav na Masopust. Naši uživatelé si připomněli tradice spojené s tímto obdobím. Usmažili si masopustní koblihy, vyrobili tématickou výzdobu domova a vše zakončila dětská masopustní koleda z Nových Hradů. Již po desáté, pod vedením paní vychovatelky Vochoskové a za doprovodu skvělého harmonikáře pana Vochosky, udělaly děti  „masopustní kolečko“ všem uživatelům, zaměstnancům i sobě na šťastný návrat. Svojí návštěvou vykouzlily pohodu a úsměvy na tvářích všech našich seniorů. A nyní již kráčíme vstříc jaru.

Fotografie ZDEZimní mezigenerační setkání

Datum konání: 12. 2. 2019

DSC01270.JPGV únoru nás navštívily děti z MŠ Horní Stropnice a tímto pokračujeme v projektu "Mezigenerační setkávání". Tématem zimního setkání byly tvořivé dílny. Děti společně se seniory vyráběly polštářky a masopustní výzdobu. Spolupráce mezi oběma generacemi byla opět vynikající.  Už nyní se těšíme na příští setkání, které máme naplánováno na měsíc březen.  

Fotografie ZDEUPOZORNĚNÍ

Domov pro seniory Horní Stropnice prozatím nepřistupuje k uzavření zařízení, ale z důvodu chřipkové epidemie žádáme všechny příchozí, aby zvážili svůj zravotní stav před návštěvou svých blízkých.Ježíškova vnoučata

V roce 2018 jsme se opět zapojili do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Byla splněna přání jednotlivým seniorům i přání společná. Všem dárcům tímto jménem našich uživatelů děkujeme.

Splněná přání:

  • paní Ivanka - dárce p. Kateřina Coufalová
  • paní Věra - dárce p. Marcela Malinová
  • pan Miroslav - dárce p. Šárka Baronová
  • společná přání - kalendáře dřevěné - dárce si nepřeje být zveřejněn, bedýnka zeleniny - p. Lenka Altmanová, předplatné časopisu - p. Eva Káplová, potřeby na šití a vaření - manželé Slezákovi, dárkový koš - Ing. Čajka


PF 2019

PF 2019Čtvrtý adventní týden

Datum konání: 17. 12. 2018 - 23. 12. 2018

DSC01121.JPGV posledním adventním týdnu jsme se sešli s uživateli u vánočního stromku, kde si rozbalili dárky od dárců, kteří se zapojili do projektu "Ježíškova vnoučata". Při té příležitosti paní ředitelka popřála všem krásné Vánoce a společně si zazpívali vánoční písně a koledy, ochutnali vánoční štrůdl, punč a vlastnoručně upečené cukroví. Jako poslední dárek obdrželi naši senioři výtvarné potřeby a ozdoby od dětí ze ZŠ a MŠ Střížov, které děti zakoupily za peníze z prodeje svých vlastních výrobků. Advent jsme zakončili slavnostní vánoční mší. Děkujeme všem dárcům, a všem, kteří s námi v roce 2018 spolupracovali.

Fotografie ZDETřetí adventní týden

Datum konání: 10. 12. 2018 - 16. 12. 2018

DSC00974.JPGV tomto adventním týdnu jsme pokračovali s přípravami na Vánoce. Uživatelé si upekli vánoční cukroví a ozdobili stromečky na jednotlivých patrech domova. Se svým vánočním programem a dárečky za námi přijeli děti z MŠ Horní Stropnice. S dárkem (suroviny na vánoční pečení)  přijela také "Ježíškova vnoučata" z loňského roku. Celý tento týden se nesl v duchu koled a společného povídání.

Fotografie ZDE