Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Druhý adventní týden

Datum konání: 3. 12. 2018 - 9. 12. 2018

DSC00729.JPGDruhý adventní týden u nás začal příchodem Anděla, Mikuláše a čertů z Horní Stropnice s tradiční nadílkou pro naše seniory. I nadále pokračovali aktivizační pracovnice spolu s uživateli ve výrobě vánočních dekorací a přáníček. Dekoracemi si ozdobíme domov a vánoční přání zašlou uživatelé svým blízkým. Ve čtvrtek 6. 12. byla v Domově sloužena slavnostní mše spojená s nadílkou z Kláštera Božího Milosrdenství z Nových Hradů. Týden jsme zakončili slavnostním vánočním koncertem v podání klubu Archa z Trhových Svinů. Všem tímto děkujeme za krásné zážitky.

Fotografie ZDEZima, zima tu je....

DSC00701.JPGS příchodem zimního počasí do našich hor, jsme začali s přípravami na adventní čas. Uživatelé spolu s aktivizačními pracovnicemi vyrobili adventní věnce a začali s výrobou vánočních dekorací, kterými si domov vyzdobíme.Svatý Martin

Datum konání: 7. 11. 2018 - 11. 11. 2018

DSC00585.JPGJiž s předstihem jsme se připravili na příjezd Martina na bílém koni. Společně jsme upekli svatomartinské rohlíčky a koláčky, vyprávěli si legendu o Svatém Martinovi, a strávili příjemné odpoledne s písničkami, které nám přijela zazpívat paní Iva. V pátek jsme si pochutnali na svatomartinské kachně........ , a v neděli jsme netrpělivě vyhlíželi a ...... nic, ani vločka.

Fotografie ZDEDivadelní a taneční vystoupení

Datum konání: 24. 10. 2018

DSC00429.JPGPo roce jsme u nás opět přivítali členy souboru Kukačky z Nazaretu Borovany. Pobavili nás divadelním vystoupením Dobrý voják Švejk a na závěr zatančili staropražské tance. O hudební doprovod se postarali Hanka a Martin. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Fotografie ZDEUršuloviny

Datum konání: 17. 10. 2018

DSC00322.JPGNaši uživatelé měli možnost se osobně setkat s herečkou paní Uršulou Klukovou, která k nám přijela se svým programem "URŠULOVINY". Hudební doprovod zprostředkoval p. Šimon Pečenka. Na závěr programu paní Uršula našim uživatelům i zaměstnancům podepsala své fotografie. 

Fotografie ZDEMezigenerační setkávání II.

Datum konání: 1. 10. 2018 - 30. 6. 2019

DSC00137.JPGS nástupem nového školního roku jsme u nás opět přivítali děti z Mateřské školy Horní Stropnice, a tím pokračujeme v projektu "Mezigenerační setkávání". Toto setkání bylo zaměřeno na trénování paměti. Děti měly připraveny úkoly pro naše seniory a naopak senioři pro děti. Spolupráce mezi oběma generacemi byla vynikající. V listopadu děti společně se seniory vyráběly andílky z papíru. Příští setkání proběhne v prosinci. 

Fotografie ZDEMezinárodní den seniorů

Datum konání: 1. 10. 2018

DSC00103.JPGNaši uživatelé oslavili svůj svátek - Mezinárodní den seniorů tím, že si upekli broskvový koláč a společně při kávě besedovali o tomto svátku s aktivizační pracovnicí.

Fotografie ZDEPodzimní tvoření

Datum konání: 1. 10. 2018

DSC09967.JPGS nástupem podzimu jsme se s elánem vrhli na podzimní tvoření. Použili jsme i námi vypěstované a nasbírané přírodní materiály (kukuřici, kaštany, dýně, břečťan), a vytvořili krásné dekorace, kterými jsme vyzdobili prostory našeho domova. Toto můžete vidět při Dni otevřených dveří, který se koná dne 9. 10. 2018 od 13.00 hodin.

Fotografie ZDE

Nadále pokračujeme v pravidelných aktivitách, ale v měsíci říjnu nás čekají i jiné zajímavé akce, např. setkání s dětmi z MŠ Horní Stropnice, hudební vystoupení DUO REVA a Uršuloviny s Uršulou Klukovou.Den otevřených dveří

Datum konání: 9. 10. 2018

  Srdečně Vás zveme

na Den otevřených dveří, který se uskuteční

dne 9. 10. 2018 od 13.00 do 17.00 hodin.Loučení s létem

Datum konání: 5. 9. 2018

DSC09929.JPGNa zahradě našeho domova jsme se za krásného počasí rozloučili s létem. Zahrát nám přijela dechová kapela Kramolínka. Zaměstnanci pro uživatele upekli buřty a všichni jsme si společně užili prosluněné odpoledne.

Fotografie ZDE