Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


O volnočasových aktivitách Vás  pravidelně informujeme a fotografie zveřejňujeme ve složce "Aktivity" na úvodní stránce našeho webu.

Rotopedtours a pěškotours - předání cen

Datum konání: 21. 12. 2016

rotopedtours_logo_new[1].jpgV měsíci říjnu jsme se opět zapojili do akce Rotopedtours a pěškotours 2016, kterou organizuje Národní síť podpory zdraví z.s. Z našeho domova se zapojilo, a každý den poctivě chodilo, 21 klientů a společně za měsíc ušli 159 km, což představuje vzdálenost z Horní Stropnice do Lednice. A všem účastníkům v ČR se podařilo objet a obejít rovník více jak dvakrát. Za svou aktivitu obdrželi naši klienti odměny - diplomy, knihy, čaje od Drany a také speciální dárek v podobě deky od Nadace Olgy Havlové. 

Fotografie z předávání odměn ZDEVánoční vystoupení

Datum konání: 16. 12. 2016 - 20. 12. 2016

DSC00289.JPGVánoční vystoupení patří mezi naše poslední společná setkání v každém roce. Letos jsme uspořádali vystoupení dvě. Nejprve jsme u nás poprvé přivítali mladé, ale úžasné lidičky z klubu Archa z Trhových Svinů. Zazpívali nám koledy, zahráli na známé i méně známé hudební nástroje a přivezli krásná vánoční přání, Druhé vystoupení byl již tradičně vánoční koncert Vincenckého společenství z Horní Stropnice pod vedením MUDr. Vondráčkové. Všem vystupujícím ještě jednom moc děkujeme a těšíme se na viděnou příští rok.

Fotografie z vystoupení ZDEPečení vánočního cukroví

Datum konání: 12. 12. 2016 - 13. 12. 2016

DSC00230.JPGJako správné hospodyňky, které ví, že vánoční cukroví se musí upéct včas, aby na Vánoce bylo pěkně odležené, i my jsme se s elánem pustili do válení, vykrajování, mazání, pečení a samozřejmě trochu i do ochutnávání. 

Fotografie ZDESenioři mezi námi

DSC00170.JPG

Naši klienti se zapojili do soutěže Křížovka 2016 v rámci projektu Senioři mezi námi. Zaslali jsme vyplněné soutěžní křížovky  a křížovka naší klientky paní Marie Němcové se umístila mezi 50-ti vylosovanými. Dnes jsme paní Němcové pogratulovali a předali věcnou cenu.
  Mikulášská nadílka

Datum konání: 5. 12. 2016 - 6. 12. 2016

DSC00028.JPG

Hned dvakrát se mohli naši klienti radovat z příchodu Mikuláše. Poprvé 5. 12., kdy v doprovodu čertů a anděla  přišel do našeho domova Mikuláš ze sdružení Maňásek z Horní Stropnice aby rozdal nadílku, čerti, aby zjistili, jestli byli všichni hodní a nakonec abychom si všichni společně zazpívali. Podruhé 6.12. kdy v doprovodu andělů přišel mezi naše klienty Mikuláš z Kláštera Božího Milosrdenství v Nových Hradech. Toto druhé setkání bylo spojeno se Mší svatou a duchovním rozjímáním před blížícími se vánočními svátky.
 

Fotografie z Mikulášské nadílky ZDEAdventní čas

Datum konání: 26. 11. 2016 - 24. 12. 2016

Magické slovo VÁNOCE se vplížilo i do našeho domova. Nejdřív pomalu, zlehka, ale teď už naplno vyrábíme, tvoříme, stříháme, aranžujeme, vymýšlíme, zdobíme, ale také posloucháme, diskutujeme, vzpomínáme, zpíváme koledy,  ale hlavně se těšíme na ty krásné svátky klidu a pohody. IMG_4483 3.JPG

Na tento předvánoční čas jsme pro naše klienty připravili:

  • 5. 12. -   Mikulášská nadílka - Maňásek
  • 6. 12. -   Mikulášská nadílka - Klášter Božího milosrdenství
  • 16. 12. - Vystoupení Archa Trhové Sviny
  • 20. 12. - Koncert Vincentského sdružení

Tímto zveme na tyto akce i rodinné příslušníky a přátele našich klientů. Časy jednotlivých akcí budou upřesněny v týdenních plánech aktivit.

Fotografie z adventního tvoření ZDESvatomartinské pečení koláčů

Datum konání: 9. 11. 2016

Společně jsme se sešli, abychom pokračovali v tradici svatomartinského pečeníIMG_4370.JPG. Pro tento rok jsme se rozhodli upéct pro všechny klienty i zaměstnance koláče. Bylo to krásné a sladké dopoledne, a jestli se nám koláče povedli, můžete posoudit sami na fotografiích ZDEVzpomínkové odpoledne

Datum konání: 1. 11. 2016

stažený soubor.jpgU příležitosti uctění Památky zesnulých, jsme se sešli a zavzpomínali společně na ty, kteří již nejsou mezi námi, ale stále jsou v našich srdcích. 

Fotografie ZDEVI. Společensko-zábavné odpoledne

Datum konání: 26. 10. 2016

Zcela ve sportovním duchu jsme letos připravili VI. Společensko zábavné odpoleIMG_3974.JPGdne. Zasoutěžit a pobavit se k nám přijely týmy z Chvalkova, Kaplice a Dobré Vody. Lehké rozehřátí Bingem na začátek, volně jsme přešli do poznávání sportovního náčiní, přitvrdili jsme kvízem sportovců a finišovali kuželkami. Na závěr nám kapitánky týmů z řad zaměstnanců ukázali, že mají smysl pro humor a nezaleknou se žádné disciplíny, byť netradiční. V cíli paní ředitelka předala medaile, ceny, diplomy a my už se teď těšíme na další setkání.

Tuto akci jsme pořádali za finanční podpory Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Fotografie ZDESenátní a krajské volby

Datum konání: 7. 10. 2016 - 8. 10. 2016

Možnost volit v senátních a krajských volbách využili i naši klienti. S přenosnou urnou za nimi přijeli členové volební komise z Horní Stropnice.