Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dobrovolnictví

Dobrovolnictví

DOBROVOLNÍK = člověk, který bezplatně nabídne část svého času, energie, schopností a věnuje je někomu jinému.

ADRA, Dobrovolnické centrum České Budějovice

Domov pro seniory Horní Stropnice začal od ledna 2020 spolupracovat s humanitární organizací ADRA - Dobrovolnickým centrem v Českých Budějovicích.  Dobrovolníci jsou v evidenci ADRY a dobrovolnickou činnost provádí na základě smluvního vztahu. Dobrovolníci zde procházejí speciálním výcvikem, musí být bezúhonní a starší 15 let. Dobrovolníkem se může stát člověk různého věku, vzdělání nebo zálib. Dobrovolník je povinen dodržovat mlčenlivost o všech skutečnostech spojených s dobrovolnickou činností (veškeré informace týkající se osobních údajů, údajů o zdravotním stavu uživatelů).

Náplň práce dobrovolníků

Domov pro seniory využívá činnosti dobrovolníků k zabezpečení aktivit uživatelů. "Práce" dobrovolníků spočívá v naslouchání a rozhovorech, ve vyprávění nebo čtení knih, společně s uživateli si mohou zahrát stolní hry, luštit křížovky či sudoku nebo se vydat na procházku. Mimo individuální práci s uživateli mohou dobrovolníci pomoci při pořádání různých společenských akcí, výletů, terapeutických aktivit.  

Mezi dobrovolníky a seniory tak mohou vzniknout nové přátelské vztahy, vzájemně se jeden na druhého těší, povzbuzují se a sdílejí své prožitky a zkušenosti.

Pokud Vás možnost takové spolupráce oslovila, navštivte nás. Odměnou není jen dobrý pocit z prospěšné práce, ale je to i získání zkušeností, které lze využít i později v zaměstnání nebo při studiu.

Kontaktní adresy:
Domov pro seniory Horní Stropnice, Dobrá Voda 54, 374 01 Horní Stropnice
Kontaktní osoba: Bc. Marie Strachotová
tel. č. 602 527 746
e-mail: socialni.prac@domovstropnice.cz

 

Ing. Ivana Kyselová
Vedoucí dobrovolnického centra 
Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice
Fráni Šrámka 34, České Budějovice, 370 01
dccb@adra.cz |+420 731 705 002 | www.adra.cz